Teknoloji

Usb ve Harici Hdd Verilerin Silinmesini Nasıl Engellerim?

USB ve Harici HDD’deki verilerin silinmesini nasıl engellerim?  Verilerin silinmesi ya da bozulmasına, virüs ya da sürücünün uygunsuz kullanılmasından kaynaklı hasarlar neden olabilir. Bu durumda bozuk bir USB sürücüden verileri kurtarma işlemi için birkaç yöntemden bahsedeceğiz.

Bozuk USB sürücüden veri kurtarmanın bazı yoları bulunmaktadır. Günümüzde verileri USB ve bazı depolama sürücüleri aracılığı ile paylaşıyoruz. Kullanım hatası ya da virüslerin neden olduğu sorunlardan dolayı verilere ulaşılamayabiliyor.

USB Ve Harici HDD İçindeki Verileri Kurtarma

USB ve Harici HDD’deki verilerin silinmesini nasıl engellerim? İle ilgili bilgileri sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Bilgisayar, mevcut sürücüyü tanımlayamıyor ise depolama kısmına yeni bir sürücü ataması yapılabilir. USB sürücü bilgisayara takılır ve ardından sağ tıklayarak “Yönet” sekmesine basılır. Açılan pencereden “ Disk Yönetimi” sekmesine tıklıyoruz. Burada açılan ölümden sürücü harfi atama işlemi için menü kısmından değiştir deyip yeni bir sürücü harfi ekleyip tamam dediğimizde işlem tamamlanıyor. USB sürücüsünü bilgisayardan çıkartıp yeniden takma işlemi yapıyoruz.

2cmd Kullanarak Dosya Kurtarma

Uygulayacağımız bu yöntemle USB ve harici HDD’deki verilerin silinmesini nasıl engellerim? Sorusunun cevabını almış olacaksınız. Çok basit ve kolay bir yöntemdir. İlk olarak sürücüyü bilgisayara takıyoruz ve Windows düğmesine basıyoruz. Buradan komut sistemini sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırıyoruz. Bilgisayarınızın flaş diskinize verdiği tanımlı harfi yazıyoruz. Bu aşamada dosyalar ve klasörler tanımlanıyor. Gelene hata mesajına “Y” yazıp “Enter”  tuşuna basın. İşlemin tamamlandığına dair sonuç ekranı göreceksiniz.  Sonuca bakarak USB belleğinin düzgün alışıp çalışmadığını kontrol edebilirsiniz.

EaseUS Data Recevery: Bu programla bozulmuş flaş diskinizdeki veriler, hafıza kartındaki silinmiş verileri kurtarabiliyorsunuz. Bu program veri kurtarma yazılımı olup, biçimlendirilmiş HDD ‘deki verileri kurtarma işlemi sağlamaktadır. Aynı zamanda geri dönüşümde silinmiş olan verileri dahi geri getirebiliyor.

Bölüm kaybı, hasar, yazılım çökmesi ve virüs ve başlatma sorunlarından kaynaklanan veri kaybolması sorunlarında çok iyi sonuç vermektedir. Bu veri kurtarma yazılımı, RAID VE Hard disk, SD ve hafıza kartı, laş ve USB bellek kartını desteklemektedir.

Recuva: Silinen dosyaları kurtarma yöntemlerinden biridir. Web üstünde çok sayıda kurtarma aracı bulunsa da en iyilerinden biride Recuva dosya kurtarma sistemidir. Bozuk USB veya harici HDD içindeki verileri kolayca kurtarır.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı