Teknoloji

Uygun Fiyatlı MediaTek 5G İşlemcisinin Çıkış Tarihi Açıklandı!

5G teknolojisinin daha fazla cihazda kullanılması gerektiğini düşünen MediaTek, 5G destekli uygun fiyatlı işlemcisinin tanıtım tarihini açıkladı.

Çinli işlemci üreticisi MediaTek, orta segment ve düşük segment akıllı telefonlar için 5G çalışmalarına başladığını duyurmuştu. MediaTek’in 5G destekli orta segment işlemcisinin tanıtım tarihi açıklandı. 

İşlemci pazarında Qualcomm’un rakiplerinden birisi olan MediaTek, 5G teknolojisinin daha çok cihazla kullanılması için uygun fiyatlı işlemciler üzerinde çalışıyor. Düşük bütçeli akıllı telefonlar ve orta segment akıllı telefonlarda kullanılacak 5G destekli işlemciler geliştirmeye başlayan MediaTek’in orta segment işlemcisinin tanıtım tarihi açıklandı. 

MediaTek’in Helio M70 modemini barındıracak olan ve ilk orta segment işlemci olacak olan MediaTek’in 5G destekli işlemcisi 26 Kasım tarihinde tanıtılacak. MediaTek’in yeni işlemcisinin çıkış tarihini açıklamasının ardından yeni işlemcinin ilk fotoğrafı da ortaya çıktı. 

5G Destekli MediaTek İşlemci Özellikleri!

Sızdırılan fotoğrafta MediaTek’in yeni işlemcisine dair bir bilgi yer almıyor. Sızıntılara göre MediaTek’in orta segment işlemcisi 7 nm fabrikasyon sürecine sahip olacak. Cortex – A77 CPU ve MAli G77 GPU çekirdeğinden oluşacak olan MediaTek’in yeni işlemcisi 6 GHz alt frekans desteği sunacak. Üçüncü nesil AI işlem motoru ve 80 megapiksel kamera desteği ve 4K çözünürlükte 60 FPS video kaydı desteği sunacağı iddia edilen yeni işlemcinin diğer özellikleri şimdilik bilinmiyor. 

Qualcomm cephesine amiral gemi modellerine sunulan bu işlemci özellikleri MediaTek’in işlemcileriyle birlikte orta segment akıllı telefon modelleri için sunulmuş olacak. MediaTek’in uygun fiyatlı işlemci üretmesinin en büyük nedeni ise MediaTek’in üretim maliyetlerini düşürecek yeni sistemi olarak gösteriliyor. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı