Teknoloji

Valve Steam Contoller Satışını Durduruyor

Valve tarafından 2015 senesinde piyasaya sürmüş olduğu Steam Contoller isimli oyun konsolu, son dönemlerini yaşıyor. Şirket elindeki ürünler bittikten sonra satışları durduracak. İddialara göre Steam Controller’a olan ilgi oldukça düşük.

Valve oyun sektöründe oldukça yüksek bir içeriğe sahip. Bu yüzden de önemli oyun isimlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. 2003 senesinde kurulan Steam sisteminden sonra bir de oyun konsolu üretti.

2003 tarihinden hemen hemen 12 yıl sonra kendi ismiyle ürettiği kumandası, oldukça ilgi görmüştü. İlk dönem yeni nesil oyun kumandası konusunda ön plana çıkarılan bir çalışmada pazarlama yapmak için çok çalışan marka, artık oyun kumandası üretmeyecek gibi görünüyor.

Stoklar tükenince satış duracak

Türkiye’den ürüne erişmek çok da kolay değil. Nadiran e ticaret sitelerinde bulabileceğiniz bu ürün kimi zamanlar direkt steam üzerinden satışa çıkıyor. Ürün bedeli 5 dolar gibi görünse de kargo ücreti ve diğer ücretler de binince pek de gerekli olmadığı düşünülmeye başlanıyor.

Bir süredir zaten sorunlu bir süreçten geçtiği bilinen ürün için, kendi platformunda da oldukça farklı bir dile sahipti. Valve tarafından yapılan çalışmalarda geniş kontroller ile ilgili bir seçenek sunulduğunu da ön plana çıkarabiliyor ve görebiliyoruz. Yani firma elindeki son ürünleri de sattıktan sonra artık bu ürünü hayatından çıkaracak ve yeniden üretime geçmeyecek.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı