Teknoloji

Vcard Birleştirme Nasıl Yapılır?

VCard dosya biçiminin bu kadar kullanışlı olmasının nedeni, bir dosyanın tüm adres defteri kişilerinizi tutabilmesidir. Fakat birden fazla vCard dosyasını bir tanede nasıl birleştiririz? En kolay yol vCard ImportExport gibi bazı yazılımları kullanmaktır, ancak herhangi bir yazılım kullanmadan başka bir yol vardır. Bunun için Windows komut satırı arayüzünü kullanmanız gerekmektedir.

  • Komut satırı arayüzünü açın (Başlat> Çalıştır’a tıklayın veya pencereler + r tuşlarına basın ve başlatmak için cmd yazın).
  • Birden fazla vCard dosyasının bulunduğu klasöre gidin, klasör sizin belgelerinizse, cd “D: \ documents” yazarak.
  • Kopyala / a * .vcf birleşikfile.vcf komutunu girin.

Bu işlem ile tüm vCard dosyalarınız bir dosya ile birleştirebilirsiniz. Tüm vCard dosyalarını yalnızca bir satır komutunu kullanarak birleştirebilirsiniz. Tüm kişilerinizi Goolge Kişileri üzerindeki bir dosyaya içe aktarabilirsiniz.

Vcard Birleştirme

Mac’te Birden Çok VCF Dosyasını Birleştirme Adımları

Kullanıcılar 2 VCF dosyasını iki yöntemle birleştirebilirler. Biri manuel diğeri ise otomatik çözümdür. Birden fazla .vcf dosyasını Mac’te birleştirmek için manuel yaklaşımla devam edelim. Aşağıdaki talimatlardan bazılarını izleyin:

  • Her şeyden önce, tüm VCF dosyalarınızı Mac OS’de Finder’da tek bir klasöre sürüklemeniz gerekir.
  • Ardından, Mac’te Terminal Windows’u açın ve tüm kişi dosyalarınızın kaydedildiği hedef klasöre gidin
  • Alternatif olarak, Mac’teki klasörde yeni bir Terminal penceresi açabilirsiniz. Uygulamalar’ı açmaya, Yardımcı Programları bulmaya veya Terminal’deki rehber klasörü ile yeni konumu değiştirmeye çalışırken zaman kazanmanıza yardımcı olur. Genel olarak, Finder’da tüm VCF dosyalarının kaydedildiği rehber klasörüne sağ tıklamanız ve açılan bir menüden Terminal penceresini açmak için açılan pencereden “Klasörde Terminal Aç” öğesini seçmeniz gerekir. Mac makinesinde geçerli klasör olarak
  • Terminal penceresinde, birden fazla .vcf dosyasını birleştirmeniz ve aşağıdaki komutu girmeniz gerekir: “cat * .vcf> Unitededfile.vcf”.
  • Bundan sonra, komutu Terminal penceresinde yürütmek için klavyeden Enter tuşuna veya Return tuşuna basın.

Sonunda, tüm VCF dosyalarını tek bir .vcf dosyasına birleştirerek görüntüleyebilirsiniz. Bu durumda, birleştirilmiş dosya ayrıca birleşik dosya.vcf olarak da adlandırılır. Bu dosyayı, tercihinize göre başka bir adla yeniden adlandırabilirsiniz.

 

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı