Teknoloji

Virüs Programlarını Usb Nasıl Kurarım

Virüs programları genellikle bilgisayar kullanıcıları tarafından sık bir şekilde tercih edilen ve kullanılan programlardır. Bilgisayarları tehditlerden koruyarak herhangi bir virüs durumunu savma ve engellemeye yararlar. Virüs programlarını USB’ ye nasıl kurarım? Diyen birçok kullanıcı var. Bu sorunun yanıtına gelecek olursak, öncelikle flash belleğinize (İpod, flash bellek, Mp3 Player) gibi yükleme sağlanabilmektedir.

Belleğe program kurabilmek için ise bu özelliği kazandıran program Portabbel olarak ifade edilebilir. Bu uygulama şu şekilde yüklenebilir: öncelikle yazılımınızı flash belleğinizin bilgisayara takın.

Daha sonra ise uygulamayı indirip setup dosya olarak çalıştırın. Next olarak tıklayın ve size program nereye kurulmak istiyorsanız sorulacak ve flash belleğinizi seçerek klasör oluşturup kurulumu yapın kurumlum tamlandıktan sonra ise bekleyerek flash diyerek programı çalıştırmaya başlayın. Virüs programını bu şekilde USB olarak kurulumunu sağlayabilirsiniz.

USB Bellek Virüsleri Temizleme

Flash bellek olarak kullanımlarınız ile virüs bulaşması durumunda antivirüs bu virüsleri temizleyecektir. Virüs programlarını USB’ ye nasıl kurarım? Olarak soruların yanı sıra USB bellek virüsleri nasıl temizlerim? Şeklinde de çok fazla soru sorulmaktadır.

Öncelikle, bilgisayarınızın belleğindeki dosyalar kayboldu ve sizler bunu bulamıyorsanız, başlat çalıştırma tıklama işlemiyle CMD yazarak tamama tıklayın ve daha sonra ise açılan siyah bir pencereden Flash bellek sürücünüzü harfini giriş yaptıktan sonra iki nokta üst üste koyarak, flash belleğinizin harfini öğrenmeniz mümkündür.

Harfinizi öğrenip enter tuşuna bastıktan sonra ise tüm klasörü aynı zamanda dosyaları görmek için siyah ekranda bulunan attrib/S/D-h-r-s yazdıktan sonra enter tuşuna basabilirsiniz. Klasörleriniz ve dosyalarınız böylelikle görünür olacaktır.

USB Belleğe Windows Kurmak

Windows kurma işleminizi USB’ ye yapmak istiyorsanız, Windows diskine ihtiyacınız var anlamına gelmektedir. Windows sürümünü istediğiniz şekilde indirebilir ve daha sonra ise Winrar’ın deneme sürümünü indirebilirsiniz. Virüs programlarını USB’ ye nasıl kurarım? Sorusu gibi belleğe kurma konusunda da pek fazla soru bulunuyor.

İndirme işlemlerinizi setup olarak açtıktan sonra, sağ tıklayıp özelliklerden birlikte aç diyerek yerin en sol tarafındaki değiştir butonuna tıklayın daha sonra ise Winrar archiver’e tıklayın. Alt taraftaki göz at butonuna basarak yerel disk C diskini seçip buradan da Program Files’e giriş yapın.

 

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı