Teknoloji

Volkswagen Fabrikasını Türkiye’de Açma Kararı Aldı

Volkswagen Fabrikasını Türkiye’de Açma Kararı Aldı

Otomobil sektörünün devlerinden biri olan Volkswagen, uzun zamandır açmayı planladığı yeni fabrikasını ülkemizde açma kararı aldı. Volkswagen yetkililerinin, Ankara’da yapmış olduğu gelişmelerin olumlu sonuçlanmasının, bu kararı almalarındaki en büyük etken olarak görülüyor.

Ülkemizin her alanda yatırım ihtiyacına sahip olduğunu bilinen bir gerçek… Ülke ekonomisinin son bir yılda aldığı darbeler sonucunda, yatırım alma ihtiyacı her zamankinden daha fazla olarak görünüyor. Cumhurbaşkanı kısa bir zaman önce Samsung yetkililerine seslenmiş ve ülkemizde yatırım yapmaları dahilinde her türlü kolaylığı sağlayabileceklerini belirtmişti.

Volkswagen Fabrikasını Türkiye’de Açma Kararı Aldı

İstihdama Oldukça Katkı Sağlayacak

Volkswagen, yeni kuracağı fabrika için toplam 1.3 milyar Euro bütçe ayırdı. Hangi ilde kurulacağı şimdilik belli olmayan fabrikanın, büyük bir olasılıkla Manisa’ya kurulacağı düşünülüyor. İnşasına hemen başlanacak olan otomobil fabrikasının yapımı 2022 yılına kadar sürecek.

Volkswagen’in kuracağı fabrika ile birlikte yaklaşık 4-5 bin kişiye de istihdam sağlanmış olacak. Fabrikanın inşası tamamlandıktan sonra Volkswagen’in sahip olduğu Skoda ile Seat marka araçların üretimi yapılacak. Fabrika tam anlamıyla oturduktan sonra Volkswagen marka otomobillerinde üretimine başlanacak.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı