Teknoloji

Volkswagen’in Elektrikli Aracından Beklenmedik Performans

Volkswagen’in Elektrikli Aracından Beklenmedik Performans

Geçtiğimiz yıllarda emisyon skandalları ile oldukça sıkıntılı günler geçiren Volkswagen’in hedefinde şu an tek bir şey var. Elektrikli araçlara oldukça fazla zaman ve yatırım yatıran şirket, emeklerinin karşılığını almış görünüyor. Nürburgring’de bulunan piste çıkan elektrikli araç, rekor üstüne rekor kırdı.

Kısa bir zaman önce Almanya’nın en ünlü pistlerinden biri olan Nürburgring’de testlere başlayan yeni elektrikli araç, beklentilerin oldukça üstünde bir performans sergiledi. ID R Pikes Peak ismini verdikleri elektrikli aracın, pistte rekor kırması Volkswagen’in geçmişte yaşadığı emisyon skandalının izlerini sileceğini gösteriyor.

Volkswagen’in Elektrikli Aracından Beklenmedik Performans

Volkswagen’in En Önemli Amacı Güven Kazanmak

Şirket yetkililerinin yaptığı açıklamalarda, elektrikli araca verdikleri büyük önem ve milyonlarca dolarlık yatırım ile müşterilerinin güvenini tekrar kazanmak olduğunu belirttiler. Geçen hafta VW Motorsport ekibi ile birlikte ünlü yarış pilotu Romain Dumas, ID R Pikes Peak’i test amacıyla ünlü yarış pistine geldi. Yaklaşık 21 km’lik pistte yeni elektrikli aracı test eden Dumas, kategorisinde yeni bir rekor kırdı. 6 dakika 5 saniyelik skor ile bir önceki rekorun 40 saniye altına inmeyi başardı.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı