Teknoloji

Whatsapp Destekleyen Video Formatı Hangisi?

Whatsapp son zamanların en iyi mesajlaşma ve paylaşım yapma uygulaması olma yolunda ilerliyor. Ses kaydı gönderebilme, sesli arama ve görüntülü arama yapabilme, fotoğraf ve video paylaşabilme, mesajlaşma gibi birçok hizmet sunan bu uygulamada bazen video gönderimi konusunda sorunlar yaşanabiliyor. Whatsapp video Formatı ile birçok format desteklenmektedir. Whatsapp üzerinden video gönderememe sorunu, dosya şekli desteklenmiyor uyarıları… Bunlar son derece can sıkan durumlar. İşte size birkaç yol ile bu can sıkıcı durumlardan kurtaracak yazılar paylaşacağız. Whatsapp destekleyen  video formatı hangisi ile ilgili var olan sorunlarınız hakkında bilgi almak için yazımızı okumaya devam edin.

Whatsapp Video Formatı Hakkında…

Whatsapp üzerinden karşıdaki bir kişiye veya bir gruba video gönderirken, dosya şekli desteklenmiyor uyarısı çoğu kullanıcıyı zor durumda bırakıyor. Birkaç kolay adımda çözüme kavuşturulacak bir sorun olan Whatsapp destekleyen video formatı hangisi sorusuna cevap verecek olursak birkaç uygulama sayabiliriz. Whatsapp için hangi video formatını kullanmalıyım? Hangi formatlar en iyi şekilde işe yarar? Gibi sorularınıza cevap bulacağız. Resim, sesli mesajlar veya video gönderimi ya da indirme sırasında en sık rastlanan konu şudur ki, web irtibatı ile ilgili durumlar yani bunlara örnek olarak, telefonunuzun tarih veya  saat ayarlarında bir problem olabilir. Ayrıca bu gibi sorunların kaynağı SD kart da olabiliyor. Eğer tarih ve sat ayarları doğru ise; SD kartınızı kontrol edin. SD kartında alan olmaya bilir bu yüzden video indirme veya gönderme işlemlerini yapamıyor olabiliriniz. Eğer sorun bunlarla hallolmazsa;

Başka Ne Gibi Sorunlar Olabilir?

İnternette bir sorun var olabilir. İnternetinizin çektiğinden sinyallerin iyi olduğundan emin olun. Whatsapp destekleyen video formatı hangisi sorunu için denediğiniz uygulama ve değişik yollar işe yaramadıysa,  farklı bir Wi – Fi den veya daha iyi sinyal gelen bir yerlerden video gönderme ve ya indirme işlemlerini yapmaya devam edin. Fakat mutlaka tarih – saat ayarlarının yanlış olmadığından emin olun. Tarih yanlış ayarlanmış ise; Whatsapp sunucularına bağlanamazsınız. Diğer bir sorun kaynağı ise; SD karttan kaynaklanıyor olabilir. Bazen SD karta dosyalar kaydedilirken sorun yaşanabiliyor ve süre uzayabiliyor. Biraz bekleyerek sorunu çözmeyi deneyebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı