Teknoloji

Whatsapp Harekete Geçti! Zoom’a Rakip Geliyor!

Son dönemlerde video konferans uygulaması olarak bilinen Zoom’un dünya çapında kullanılıyor olması dikkat çekmiş ve kullanıcı sayısında meydana gelen büyük artış da dikkatlerden kaçmamıştı. Whatsapp üzerinde yeni bir çalışmanın yapıldığı ve videolu görüşme sırasında gerçekleşen bir kısıtlamanın ortadan kaldırılmasının planlandığı öğrenildi.

Whatsapp görüntülü konuşma sisteminde en fazla 4 kişi yer alabiliyor. Bu noktada kullanıcı sayısını genişletmek için uygulamanın yeni bir çalışma yaptığı belirlendi. Son dönemlerde fazla kullanıcı ile giriş yapılan videolu konferans uygulamaları arasında yer alan Skype, Zoom oldukça popüler hale geldi. Bu süreçte Google Meet uygulaması ile sürece dahil olduğunu duyurdu.

Kişi Kısıtlamasının Kaldırılması Amaçlanıyor!

whatsapp güncelleme

Whatsapp sürümleri bu süreçte uygulama geliştiriciler tarafından incelemeye alındı. Yapılan değerlendirmeler sonrasında videolu görüşmelerdeki kişi kısıtlamasının kaldırılması planlanıyor. Uygulamanın en son beta sürümünde yapılan değerlendirmeler ve elde edilen kodlara göre bu kısıtlamanın çok kısa süre içerisinde kaldırılmasının mümkün olduğu da belirtiliyor.

Kodların içerisinde bulunan metin dizisinin Türkçe tercümesinin yapılmasının ardından tüm kullanıcıların uygulamanın son sürümünü yüklemesi gerektiği belirtiliyor. %D değişkeninin de yer verildiği metinde bu değişkenin hangi sayı olduğu henüz çözülemiyor. Ancak şuan ki sürümde bulunan 4 kişiden daha fazla olduğu tahminler arasında yer alıyor.

Whatsapp tarafından tasarlanan yeni çalışmalar ve güncellemeler sonrasında Zoom uygulamasına rakip olabileceği belirtiliyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı