Teknoloji

Whatsapp İle İçe Aktar Ne Demektir?

Bir Android cihazdan başka bir Android cihaza sohbet, resim vs. aktarmak isteyen ve nasıl olduğunu bilmeyen Whatsapp kullanıcıları için yazmış olduğumuz bu yazı içe aktarma yöntemlerini size açıklayacak. Öncelikle bazı aktarmalar sırasında ufak tefek bazı sorunlarla karşılaşmanız doğaldır. Örneğin Android bir cihazdan Iphone bir cihaza veri aktarırken işletme sistemlerinin fraklı olmasından dolayı bazı sorunlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu şekilde sorunlar yaşamamak için size aktaracağımız bu yöntemleri dikkatli ve düzgün bir şekilde takip ederek Whatsapp ile içe aktar ne demek ile ilgili var olan  sorunlarınızı çözebilirsiniz.

İçe Aktarma Yöntemleri Nelerdir?

Whatsapp ile içe aktar ne demek hakkında var olan soru ve içe aktarma ile ilgili yapılması gereken işlemler için önereceğimiz ilk yöntem yerel yedeklemedir. Yani anlatacak olursak; eski cihazdan Whatsapp sohbetleri yedeklemesini yapın, ardından yeni cihaza Whatsapp uygulamasını yükleyin. Yedeklenen Whatsapp uygulamasında kayıtlı olan cep telefon numarasını kontrol edin. Diğer bir Android cihazdan yedeklemeyi gerçekleştirmek için, şu adımları dikkatli bir şekilde takip edin. Başlamak için elle en son sohbetleri yedeklemeniz gerekiyor. ( Şu şekilde yapılıyor: Whatsapp’ tan menü ye gitmelisiniz. Oradan ayarlar sekmesine tıklayın. Açılan seçeneklerden sohbet ve çağrılar’ ı seçerek sohbetler diyin ve yedekleme kısmını seçin. )  Ardından tüm bu işlemler bittikten sonra yeni cihaza dosyaları, sohbetlerinizi aktarabilirsiniz.

Diğer İçe Aktarma Yolları

Whatsapp ile içe aktar ne demek ile ilgili anlamadığınız bir yer varsa ve ya hala bu sorunlara çözüm bulamadıysanız, diğer  yollarından biri de Google Drive üzerinden Whatsapp mesajlarını yeni cihaza aktarmaktır. Diğer yöntem ise; dr.fonie yardımıyla içe aktarma yöntemini yapmaktır. Bu uygulamanın da şöyle faydaları oluyor: iki cihaz arasında Whatsapp geçmişini aktarmanıza yardımcı olur. Bunun yanında isteğe bağlı olarak, kişileriniz, eski SMS’ leriniz, müzikleriniz, diğer uygulamalarınız, fotoğraf ve videolarınız, arama kayıtlarınız gibi birçok farklı dosyalarınızın aktarımını yapabilirsiniz. Ayrıca girişte belirttiğimiz gibi cihazlar arası marka farkı olduğu zaman bazı sorunlar yaşanabiliyor. Bu uygulama, farklı marka ve modellere göre desteklenmiş ve ona göre geliştirilmiştir. Yani fraklı markalar arasında aktarım yaparken bir sorun yaşamazsınız. Yeni çıkan akıllı telefonları da destekleyen bir yöntemdir ve aktarılan tüm dosyalar üst kalitede olur. Hem kalite bakımından hem de dosya aktarımı bakımından hiçbir sorun yaşamayacağınız uygulama ve yöntemleri sizinle paylaştık. Deneyerek iyi sonuçlar alabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı