Teknoloji

Apple’ın Yüzü Apple Watch Satışlarıyla Gülüyor

Apple Watch ile akıllı saat pazarını domine eden Apple’ın yüzü Apple Watch satışlarıyla gülüyor. 

Teknoloji devi Apple’ın Apple Watch satışlarıyla ilgili rapor yayınlandı. Yayınlanan raporda Apple Watch satışlarının Apple’ın yüzünü güldürdüğü görülüyor. 

Apple’ın en çok sevilen ürünlerinden birisi olan Apple Watch, akıllı saat pazarında 5 yıldır liderliğini sürdürüyor. Strategy Analytics verilerine göre Apple 2019 yılının üçünlü çeyreğinde 6.8 milyon adet Apple Watch satışı gerçekleştirmiş. 

Apple Watch Pazar Payını Arttırdı!

Apple iPhone satışlarında her geçen gün daha kötüye gitse de firmanın yüzü diğer ürünleriyle gülüyor. Akıllı saat pazarında neredeyse rakipsiz olan Apple Watch ile geçtiğimiz yıl yüzde 45 pazar payının sahibi olan Apple, bu yıl gerçekleştirdiği satışlarla birlikte pazar payını yüzde 47.9’a yükseltmeyi başardı. Güney Koreli Samsung ise 1.1 milyon adet olan toplam akıllı saat satışını bu yıl 1.9 milyona çıkarttı. Samsung bu satış başarısı ile yüzde 11 seviyelerinde olan pazar payını yüzde 13.4 seviyelerine çıkartmayı başardı. 

Google’ın geçtiğimiz günlerde bünyesine dahil ettiği Fitbit ise geçtiğimiz yıl yüzde 15 olan pazar payını koruyamadı ve yüzde 11.3 pazar payına geriledi. Google tarafından satın alımının tamamlanmasıyla birlikte Fitbit pazar payının yeniden yükselişe geçmesi bekleniyor. Bakalım Apple Watch zorlaşan rekabet koşullarıyla birlikte pazar payını arttırmaya devam edebilecek mi?

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı