Teknoloji

Whatsapp Karanlık Mod Nasıl Açılır?

Whatsapp karanlık mod özelliği uzun zamandır bekleniyordu. Ekran parlaklığını düşürerek gözlerin yorulmasına engel olan ve batarya performansını olumlu etkileyen bu yeni güncelleme ile telefonunu karanlık modda kullananlar nihayet Whatsapp’ta da aynı kullanım seçeneğine sahip olacak. Whatsapp karanlık mod nasıl açılır diye düşünenler için hazırladığımız yazıda tüm cevapları bulabilirsiniz.

Whatsapp 3 milyar kullanıcısıyla dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamalarından biri. Uzun bir süredir karanlık mod özelliğinin gelmesini bekleyen kullanıcılar için nihayet sevindirici haber duyuruldu. Twitter üzerinden yapılan paylaşıma göre karanlık mod özelliği artık Whatsapp için de kullanılabiliyor. 

Whatsapp Karanlık Mod Reklamı ile Çok Konuşuluyor

Whatsapp karanlık mod özelliğinin nihayet geldiğini duyurduğu tweet’te, çok konuşulan bir reklam filmi de yayınladı. Akıllı telefonları karanlıkta kullanmanın zorluğu üzerinde durulan reklam filminde, koyu moda ne kadar ihtiyaç duyulduğu vurgulanmış. The Sound of Silence soundtrack’li reklam filminin de tıpkı Whatsapp koyu modu kadar ilgi çektiği ve takdir topladığı söylenebilir.

Whatsapp Karanlık Mod Ne İşe Yarar?

Karanlık mod özelliği en çok düşük ışıkta kolaylıkla yazı okumak isteyenler için kullanışlı olacak. Bu şekilde hem göz yorulmasının önüne geçilecek hem de dikkat dağılması engellenecek. Okunabilirliği oldukça önemsediğini belirten Whatsapp, temayı düzenlerken buna çok dikkat ettiklerini söyledi. Göz yorgunluğunun önüne geçmek için iOS ve Android sistemlerinde tercih edilen renklerden yararlandıklarını bildiren şirket, bu sayede hem telefonda kullanılan işletim sistemiyle uyumlu bir tema yarattıklarını hem de kullanıcının ekrana odaklanmasını kolaylaştırdıklarını belirtti.

Whatsapp Karanlık Mod Nasıl Yapılır?

Whatsapp karanlık mod özelliği şu an sadece Android 10 ve iOS 13 sürümlerinde kullanılabiliyor. En kısa sürede herkesin kullanımına açılacağı söylenen bu özellik için öncelikle Whatsapp uygulamanızı güncellemeniz gerekiyor. Android kullanıcılarının Google Play Store’dan, iPhone kullanıcılarının ise AppStore’dan denetleyebileceği güncellemeler sonucunda karanlık mod özelliğine erişim sağlayabilirsiniz.

Whatsapp Karanlık Mod Nasıl Açılır?
Whatsapp Karanlık Mod Android Görünümü

Whatsapp karanlık mod özelliğine erişmek isteyen bir Android kullanıcısıysanız, uygulamanın ayarlar kısmına girmeniz, ardından Sohbetler sekmesine tıklamanız gerekiyor. Bu seçeneğe tıkladıktan sonra karşınıza çıkan tema seçeneklerinden “koyu” temayı seçerseniz, Whatsapp karanlık mod özelliği hemen aktifleşiyor.

Whatsapp Karanlık Mod Nasıl Açılır?
Whatsapp Karanlık Mod iOS Görünümü

Eğer iOS işletim sistemi kullanıyorsanız yine Whatsapp’ı açıp Ayarlar seçeneğine tıklamanız gerekiyor. Açılan pencerede yer alan Ekran ve Parlaklık sekmesine dokunmanız durumunda “Koyu” seçeneği beliriyor. Bu seçeneği aktifleştirerek siz de kolaylıkla Whatsapp koyu mod özelliğini kullanabilirsiniz.

Android 10 ve iOS 13 sürümlerine sahip olmayan kullanıcılar için bu özelliğin ne zaman geleceği bilinmiyor fakat Whatsapp kısa süre içerisinde tüm kullanıcıları bu yenilikle buluşturmaya oldukça kararlı görünüyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı