Teknoloji

WhatsApp Link Oluşturma

WhatsApp Link Oluşturma Nedir?

Mobil teknolojiler artık Dünya üzerinde neredeyse her eve girmiştir. Telefonun gelişim süreci içinde, birçok adım ile kendini yenilemesi aslında teknolojinin gelişim doğasında var olan bir durumdur. Ahizeli telefonlardan, ilk telefon santrallerine kadar birçok alanda iletişim teknolojileri son yüz yılda oldukça fazla gelişmiş ve insanlar gerçekten uzağı yakın yapmaya başlamıştır. Telefonun icadından bugüne kadar gelinen süreçlerde de insanlar, iletişimin eski yöntemlerini bırakmış ve posta, telgraf gibi iletişim araçları oldukça eskide kalmıştır. Tabii olarak tuşlu telefonların gelişimi ve ardından cep telefonları ile başlayan sürecin akıllı telefonlara kadar gitmesi, iletişimin artık sıradan bir hal almasına ve hatta gelişmesine sebep olmuştur. İşte akıllı telefonlarda en çok kullanılan uygulama olan WhatsApp uygulaması da, artık iletişimi başka boyuta taşımış ve telefonu olmayanlara, daha doğrusu çevrimiçi hizmet vermek isteyen şirket veya pazarlamacılara göre uygun bir sistem geliştirmiştir. WhatsApp link oluşturma servisi bu sistemin ta kendisidir. Bu sistem kullanıcılardan öte, şirketler için tasarlanmış özel bir yapıdır.

 

Sizlere bu makalemizde WhatsApp Link Oluşturma sistemini kısaca anlatacağız. Sistem aslında dediğimiz gibi şirketlere ve pazarlama sistemlerine uygun şekilde iletişim kurulması amacıyla geliştirilmiştir. Bilindiği üzere WhatsApp cepten cebe mobil konuşma uygulamasıdır. Cep telefonu numaranızı girersiniz ve ardından rehberinizdeki insanlarla ücret ödemeden görüşebilir, arama yapabilirsiniz. İşte bunu şirketler için de düşünen şirket, web üzerinden direk olarak iletişim kurmanın yolunu bu sistem üzerinden sağlamaktadır. Bu iletişim şekli, o anda telefonu müsait olmayanların veya bir ürün satın almak için müşteri hizmetlerini aramak isteyen kullanıcılara, direk olarak hat sahibi ile iletişim kurma imkânı vermektedir. Bu tabii olarak mesaj şeklinde de olabilir ya da arama şeklinde olabilir.

WhatsApp Link Nasıl Oluşturulur Ne İşe Yarar?

Birçok şirket WhatsApp Link Oluşturma Servisi ile müşterilerine ulaşmak istemektedir. Bu iş için yapılması gereken sistemin api yazılımının linkini sitenize yerleştirmektir. Sisteme kayıtlı telefon numaranızı https://api.whatsapp.com/send?phone= linkinin sonuna eklediğinizde, bu link üzerinden müşterileriniz size ulaşabilecektir. Ek olarak buna text yani mesaj değişkeni de ekleyebilirsiniz. O zaman eklemeniz gereken link https://api.whatsapp.com/send?phone= &text= şeklinde olacaktır. Bu linkleri ekleyerek siteniz üzerinden sizinle direk iletişim sağlanmasına imkan verirsiniz. Tabii olarak WhatsApp geliştirdiği uygulamanın api kodlarını, müşterilerinin geliştirmesine de olanak sağlamaktadır. Bu aynı zamanda sistemin gelişimi açısından da oldukça önemli bir durumdur.

Bu api yazılımı ile şirketlerin, direk olarak müşterilerine ulaşma imkânı sağlandığı gibi, canlı destek hatları ile de direk olarak müşterilerine çevrimiçi destek vermek isteyen satış şirketlerine de büyük kolaylık sağlanmaktadır. Çünkü anlık satışlarda bilinir ki, canlı destek olmazsa olmazdır. Her ne kadar canlı destek sistemleri yazışma şeklinde olsa da, sesli anlatımın daha bir güven verdiği su götürmez gerçektir.

 

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı