Teknoloji

WhatsApp Sesli Görüşmeler Nasıl Kayıt Edilir?

Yaygın kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması olan whatsapp sesli görüşme özelliğini içinde barındırmaktadır. Sesli görüşmeler kayıt altına alınabilir. Biri ile oluşan görüşmelerin kayıt altına alınması kötü bir şey olarak düşünülse de zaman zaman bu durum bir ihtiyaç halinde ortaya çıkar. Sesli telefon görüşmeleri her zaman kötü niyetli olarak kaydedilmez.

Whatsapp arama kaydetme  dünyanın bir çok ülkesinde yasal değildir. Fakat  kayıt işleminin sorunsuz bir şekilde yapılması için Call Recorder For Messenger  isimli uygulama kullanılmaktadır. Uygulama ücretsiz ve oldukça kullanışlıdır. Uygulama içi reklam yerleşimi bulunmaktadır. Kaydedilen sesler kütüphanenize kayıt edildiği için sesleri dilediğiniz zaman, sınırsız olarak dinleyebilirsiniz. Call Recorder genel özellikleri;

  • Tüm Aramaları Kayıt Altında Tutmak
  • Aramaları Gruplandırmak
  • Konuşmaları Tekrar Tekrar Dinlemek
  • Kayıt Edilen Konuşmaları Dışarı Aktarmak

Andorid işletim sistemine sahip cihazlar tarafından yaygın kullanılan bir diğer uygulama ise Kaydedici Çağrı Mp3 bu program adından da anlaşılacağı üzre tüm görüşmeleri kaydeder. İos işletim sistemine sahip cihazlarda kullanılmayan bu program, android cihazlarda çalışmaktadır. Adından anlaşılacağı üzere kayıtları .mp3 uzantılı olarak yapmaktadır. Bu uzantı bir çok dijital ortamda desteklenir, bu sebepten kayıtlar telefondan telefona ve diğer tüm dijital ortamlara aktarılabilir.

Whatsapp sesli görüşmeleri kaydetmek için Call Recorder ve Kaydedici Çağrı Mp3 uygulamalarını kullanabilirsiniz. Birinin sesini kötü amaçlı veya iyi niyetli kaydetmek suç olsa da bazen işimiz gereği kayıt altına almamız gerekir. Halı yıkamacıların aldıkları siparişi, not almaya fırsatı olmaması durumunda şirket hatlarına kaydedici kurarak, siparişleri tekrar dinleme fırsatı yakalamasına olanak sağlar. Bu sebepten konuşma kaydetmek aslında her zaman suç olmaya bilir.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı