Teknoloji

Whatsapp Sonunda Beklenen Güncellemeyi Yaptı!

Koronavirüs salgını nedeniyle pek çok kişi sosyal izolasyonu sağlamak için evlerde kalmaya devam ediyor. Bu süreç içerisinde Whatsapp üzerinden yapılan görüntülü konuşmaların giderek arttığı belirlendi. Sosyalleşemeyen insanlar Whatsapp üzerinden sevdiklerini görerek hasret gideriyorlar.

Görüntülü konuşma hizmeti veren uygulamaların sayısının giderek artması üzerine kullanıcılar da başka platformları denemek istediler. Ancak sürekli güvenlik açığı sebebiyle çıkan bazı haberler yine de Whatsapp’ın en güvenilir sosyal haberleşme ağı olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi. Whatsapp üzerinden gerçekleştirilen görüntülü konuşmalarda ciddi bir artış meydana geldi. Pek çok kişi sevdikleriyle Whatsapp üzerinden iletişim kuruyor.

Görüntülü Konuşma Kişi Sayısı Artırıldı

Whatsapp üzerinden son dönemlerde yapılan görüşmelerde bazı şikayetler gündeme gelmeye başladı. Özellikle aynı konu üzerinden gerçekleştirilen şikayetlerin boyutunun, konuşmanın 4 kişiyle sınırlı olmasından kaynaklandığı belirtildi. Kalabalık arkadaş grupları ya da kalabalık aileler bu süreç içerisinde birlikte görüntülü konuşma yapamadıkları ve birbirlerini aynı anda göremedikleri için üzülüyorlardı.

Whatsapp son dönemlerde şirkete gelen şikayetlerin neredeyse tamamının bu noktada birleşmesinden dolayı kullanıcıların sesine kulak verdi. Sınırlı olan görüşmeye katılım sayısı artırıldı. Uygulamanın beta sürümü içerisinde konuşmaya katılım sayısının 8’e kadar çıkarıldığı öğrenildi. Uygulamanın başarılı ilerlemesinin ardından tüm kullanıcıların kullanımına sunuldu. Bundan sonraki dönemde 8 kişiye kadar Whatsapp üzerinden rahatlıkla görüşmeler yapılabilecek. Ancak başka alternatif programlarda bu sayının son derece fazla olduğu belirtildi.  

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı