Teknoloji

Whatsapp`da Mesaj Atma Sorunu Çözümü

Dünya üzerinde milyonlarla kişinin kullandığı popüler mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp, yeni güncelleme yaparak oluşan sorunları ortadan kaldırmaktadır. Ne kadar güncellemeler yapılsa bile yine de farklı hatalar karşımıza çıkabiliyor. Bu hatalardan biri de son zamanlardan birçok kişinin karşılaştığı Whatsapp mesaj atma sorunu olduğunu söyleyebiliriz.

Whatsapp`da Mesaj Atma Sorunu Nedir ve Nasıl Çözülür?

Whatsapp`da mesajın gitmemesine birden fazla etken sebep olabilir. Bunlardan ilk olanı telefonunuzda internet bağlantısının çalışmaması olabilir. Çok fazla internet hızı gerektirmeyen uygulamada mesaj gönderdiğiniz zaman bağlantınızın çok zayıf olması sebebi ile mesajın gönderilmesi mümkün olmayabilir. Bu nedenle de mesajın gitmemesi sorunu ile karşılaştığınız zaman ilk yapmanız gereken şey internet bağlantınızı kontrol etmek olacaktır. İnternetinizin hızını kontrol ettikten sonra ikinci işlem olarak telefonunuzu aç/kapa (restart) yapabilirsiniz. Eğer sıkıntı internet hızınız ile alakalıysa bir süre bekleyip yeniden mesaj göndermeyi deneyebilirsiniz. Bundan başka karşı tarafın sizi engelleyip engellemediğine de dikkat etmelisiniz. Mesaj göndermek istediğiniz kişi tarafından engellendiyseniz yapacak bir şey yok demektir.

Bahsettiğimiz tüm işlemleri yaptıktan sonra hala Whatsapp`da mesaj atma hatası ile karşılaşıyorsanız izlemeniz gereken bazı birkaç adım bulunmaktadır. Sorunun çözümü için Ayarlar – Uygulamalar – Uygulamaları Yönet sırası ile bu adımları izledikten sonra yapmanız gereken şey buradan Whatsapp uygulamasını seçmek olacaktır. Ardından “veriyi sil” yazısının üzerine dokunarak programın yenilenmesini sağlayabilirsiniz. Program yenilendikten sonra numaranız ile hesabınıza yeniden giriş yapmalısınız. Hesabınıza giriş yapmak için telefon numaranızı girdikten sonra telefonunuza doğrulamak için kod gelecektir. Burada kodu doğru bir şekilde girmeniz önemlidir. Aksi halde numaranıza geçici olarak sms gönderilmeyecektir. Bu sebeple doğrulama kodunu dikkatle girmeniz gereklidir. Giriş yaptıktan sonra mesaj atma sorunu çözülmüş olacaktır. Ayrıca telefonunuz da bulunan Whatsapp uygulaması son sürüm olmalıdır. Eğer uygulamanın son sürümünü yüklemediyseniz ya da güncel sürümünü kullanmıyorsanız mesaj gönderme sırasında hatalar ortaya çıkabilir. Kısaca telefonunuzdaki uygulamanın son sürümünü yüklediğinizden emin olmasınız. Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra rahat rahat mesaj gönderebilir ve hiçbir sorun yaşamadan sosyalleşebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı