Teknoloji

Windows 10 Alarm Kurma Nasıl Yapılır?

Windows 10 işletim sistemi ile birlikte gelen alarm özelliğiyle istediğiniz zaman hatırlatma yapabilirsiniz. Daha önceki işletim sistemlerinde de mevcut olan alarm sistemi Windows 10 ile daha da kullanışlı hale geldi. İşletim sisteminin içerisinde yer alan “Alarmlar ve Saat” uygulaması sayesinde istediğiniz kadar hatırlatma için alarm kurabilirsiniz.

Bilgisayar kullanıcılarının işlerinizi unutmamak için kesinlikle alarm özelliğinden yararlanmalısınız. Eğer çalışıyorsanız iş saatlerinizi hatırlama ya da dinlenmeniz için alarm sistemini kullanabilirsiniz. Bu özellik sayesinde artık zamanınızı doğru bölebilir ve yapacağınız işlerde gecikme sorunu yaşamadan tamamlayabilirsiniz.

Windows 10 İşletim Sisteminde Alarm Kurma Nasıl Yapılır?

Bilgisayar işletim sistemi olan Windows 10 ile alarm kurmak için izlemeniz gereken birkaç adım bulunmaktadır. İlk önce masaüstünüzde sol aşağı köşede bulunan logonun üzerine gelerek sol klik yapmalı ve ardından alarm yazısını aratmalısınız. Burada açılan pencerede “Alarmlar ve saat” bölümünün üzerine tıklayarak alarm kurmanız için gerekli olan alana geçiş yapabilirsiniz. Karşınıza gelen ekranın sağ alt kısmında yer alan “+” olan bölüme tıklayarak alarm kurmak için gerekli pencereni açabilirsiniz. Açılan pencerede alarm saati, alarm günü, alarm ismi, erteleme süresi ve alarm sesi ayarı yapılabilmektedir. Tüm bunları kendinize uygun şekilde seçtikten sonra sağ alt köşede bulunan kaydede tıklayarak alarmın çalışmasını sağlayabilirsiniz. İsterseniz daha çok alarm seçeneklerini oluşturabilir ve istediğiniz zaman kullanmak için aktif edebilirsiniz. Kurduğunuz alarmları silmek için ise sağ alt bölümde yer alan çöp kutusunun üzerine tıklayarak silebilirsiniz. Alarm çalamaya başladığı zaman ekranın sağ alt köşesinde belirecektir ve isterseniz alarmı kapatabilirsiniz. Ayrıca kapatmak istemezseniz ertelemeniz için bir seçenek de sunulacaktır. Bu seçenekten yararlanarak basit bir şekilde erteleme işlemini yapabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı