Teknoloji

Windows 10 Başlangıçta Program Çalıştırma

Windows 10 işletim sistemi kendinde birden fazla özellik barındırmaktadır. Bunlardan biri de bilgisayar başlatıldığı zaman program çalıştırma özelliğidir. Bu sayede masaüstünüzde bulunan herhangi bir programı bilgisayarınız başlatıldığı zaman otomatik olarak başlatabilirsiniz.

Windows 10 Başlangıçta Program Çalıştırma Özelliği Nasıl Aktif Edilir?

Windows 10 başlangıçta program çalıştırma özelliği iki farklı şekilde yapılabilmektedir. Şimdi sizlere ilk yöntemi uygularak başlangıçta programları nasıl çalıştırabileceğinizi anlatacağız. İlk olarak masaüstünüze geliyorsanız ve sol alt köşede yer alan Windows logosunun üzerine tıklıyoruz. Tıkladıktan sonra açılan pencerede Ayarlar/Uygulamalar/Başlangıç adımlarını takip ediyoruz. Bu adımları takip ettikten sonra başlangıçta çalışmasını istediğiniz uygulamaları açmanız gereklidir. Açtıktan sonra artık bilgisayarınız başladığı zaman seçtiğiniz program otomatik bir şekilde başlatılacaktır. Eğer ayarlardan başlangıç sekmesini bulamadıysanız alternatif yöntem olarak başlangıç ve Windows düğmesine basarak görev yöneticisine ulaşabilirsiniz. Görev yöneticisine ulaştıktan sonra başlangıç sekmesini seçip “etkinleştir” diyebilirsiniz. Uygulamanın bilgisayar başladığında başlatılmasını istemiyorsanız “devre dışı bırak” diyerek kapatabilirsiniz.

Eğer başlangıca yeni bir uygulama eklemek istiyorsanız takip etmeniz gereken birkaç adım bulunmaktadır. İlk olarak yapmanız gereken başlangıç düğmesi ile Windows düğmesini bastıktan sonra çalıştırmak istediğinizin uygulamayı bulmak olacaktır. İşlemi tamamladıktan sonra başlangıçta program çalıştırma prosedürü başarı ile gerçekleşmiş demektir.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı