Teknoloji

Windows 10 Bildirimler Nasıl Kapatılır?

Microsoft şirketi Windows 10 işletim sistemi ile beraber birçok yeni özellikler ekledi. Bu özellikler sayesinde kullanıcılar her şeye daha rahat ulaşım sağlayabildi. Fakat eklemiş olduğu özelliklerin bazıları kullanıcıları rahatsız etmektedir. Son sürümüyle birlikte gelen bildirim penceresi kullanıcılara yeni haberleri iletmektedir. Fakat bu özellik birçok kullanıcı tarafından rahatsız edici ve gereksiz bir yapı olarak görüldü. Kısaca özellik başarısız oldu diyebiliriz.

Peki, Windows 10 Bildirimler Penceresini Nasıl Kapatabiliriz?

Bildirimler penceresini kapatmak istiyorsanız ilk yapmanız gereken bilgisayarda masaüstüne gelmek. Ardından sağ alt kısımda yer alan bildirimler butonun üzerine tıklayarak “Tüm ayarlar” sekmesine geçiş yapmalısınız. Ekrana gelecek olan ayarlar bölümü kısmından “Sistem” seçeneğinin üzerine tıklıyoruz. Sonrasında açılan pencerenin sol kısmında bulunan “Bildirimler ve eylemler” bölümünün üzerine geliyoruz. Bu zaman sağ tarafta bildirimleri gizlemeniz için bir kısım gelecektir. Buradan bildirimleri gizlemeniz mümkündür. Ayrıca değişmek istediğiniz birçok ayarı da yapabilirsiniz.

Eğer bildirimlerin gelmesini istiyor, fakat sayısını görmek istemiyorsanız yine aynı şekilde sağ alt köşede bulunan “Tüm ayarlar” kısmına gelmelisiniz. Bu bölüme geldikten sonra sağ tık yaparak “Yeni bildirim sayısını gösterme” diyerek bildirimler geldiği zaman sayılarını gizleyebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı