Teknoloji

Windows 10 Bluetooth Nasıl Aktif Edilir?

Teknolojinin gelişmesi ile beraber bluetooth özelliği sadece otomobil ve telefonlarda değil, aynı zamanda bilgisayarlarda da kullanılabilmektedir. Bu özellik sayesinde hızlı veri transferi gibi çeşitli işlemlerin yapılması kolaylaşmaktadır. Oldukça kullanışlı bir sistem olan bluetooth özelliğini nasıl aktif edebiliriz? Bu sorunun cevabı aslında oldukça basittir. Windows 10 işletim sisteminde basit birkaç adımla bluetooth aktif etmeniz mümkündür.

Windows 10 Bluetooth Özelliği Nasıl Aktif Edilir?

Blueetooth`u aktif etmek için öncellikle masaüstünüze gelin ve sağ alt kısımda yer alan konuşma baloncuğuna tıkladıktan sonra “İşletim Merkezi” olan bölüme tıklayın. Ardından klavyeden bluetooth düğmesine basın. Düğmeye bastıktan sonra mavi ışık yandığı zaman bluetooth aktifleşti demektir. Eğer klavyenizde o düğme bozulduysa ikinci alternatif yol izleyebilirsiniz. Bunun için Başlatar/Ayarlar/Cihazlar/Blueetooth/Diğer cihazlar adımlarını izlemeniz gereklidir. Adımları sıra ile izledikten sonra sağ üst kısımda bulunan “Bluetooth” yanındaki anahtarı aktif hale getirin.

Şimdi aktif ettikten sonra android cihazınızı bağlamanız için telefonunuzda bluetooth`u aktif konuma getirmeniz gereklidir. Bunun için telefonunuzun ayarlar bölümünden bluetooth yazan yere ulaşarak aktif etme işlemini yapabilirsiniz. Eğer İOS cihaz kullanıyorsanız ayarlara girerek “Kontrol Merkezi”-ni kullanmalısınız. Eşleştirme işlemini yapmak için ise biraz önce bahsettiğimiz adımları uyguladıktan sonra kendi cihazınızın ismini bularak “cihaz ekle” yazısının üzerine tıklamalısınız. Cihaz eşleştiği zaman telefonunuzda bilgisayarınızın ismi görünmeye başlayacaktır. Gördüğünüz gibi Windows 10`da bluetooth aktif etme oldukça kolay bir işlem olmaktadır.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı