Teknoloji

Windows 10 Defender Sorununu Nasıl Çözerim?

Windows yazılımlarında yaşanan sorunlardan bir tanesi olan Defender sorunu geliştirilmiş olarak karşımıza çıksa da birçok kişi bu programın yüzüne bakmadan antivüris programları olarak farklı programlara yönelmektedirler. Birçok antivirüs programları Windows defender’ı otomatik olarak devre dışı bırakabilse bile bazıları hiç işlem yapmamaktadır. Windows 10 Defender sorununu nasıl çözerim? diyenler için ise bu uygulamayı kapatarak sağlayabilirsiniz.

Örnek olarak devre dışı bırakılan programı ayarlar bölümünden güncelleştirme ve güvenlik daha sonra ise Windows Defender yolu ile birlikte yapabilirsiniz. Fakat bu yöntem bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda herhangi bir işlem yapmamışsınız gibi Defender çalışmaya devam ediyor. Tamamıyla kapatmak için ise, kayıt defteri ile yapacağınız ufak bir düzenleme ile Windows defender’i sonsuza dek devre dışı bırakabilirsiniz.

Windows Defender Oyun veya Uygulamanızı mı Engelliyor?

İnternet üzerinde gezinenler ve Windows 10 ücretsiz olarak yerleşik bir hizmet ile kullanım sağlanan Windows Defender malware ile artan tehditlerle aktif olarak mücadele etmektedir. Bu durum ise çoğu nedenden dolayı bir süreliğine kapatılarak rahat bir nefes alabilirsiniz. Windows 10 Defender sorununu nasıl çözerim? Diyenler yazımızı okumaya devam etsinler.

Yenilenen Windows Defender uygulaması güvenlik yazılımı olarak şirketlerin yanlış bir şekilde yaptığı ve bu nedenden dolayı da Microsoft bir güvenlik paketi olarak deneme sürümü ortaya çıkartmıştır. Yeni bir PC ya da dizüstü bilgisayar ile yükleme işlemi sağlanarak Defender kapatıldı. Çünkü ikisi birlikte çatışabilir ve performans düşebilirdi.

Windows Defender Çalışıp Çalışmadığının Denetlenmesi

Bu uygulama, görev çubuğu üzerinde bulunan ve küçük bir kalkan simgesiyle gösterimi sağlanan bir uygulamadır. Windows’un daha önceki sürümlerinde ise kale simgesi olarak görüntülenebilir. Windows 10 Defender sorununu nasıl çözerim? Dediğinizde bu durumda Defender sorunlarından bir tanesidir.

Eğer bu uygulama kapalıysa PC’niz risk altında olabilir ve kalkan ikonu sağ altta köşede bulunan çarpı işareti ile durduğunu fark edeceksiniz. Defender uygulaması başlatmak için açık ve kapalı olarak görebilmeniz mümkündür. Bu durumu iyice kontrol ederek simgeye dikkat etmeniz gerekmektedir. Çalışıp çalışmadığını ise bu şekilde anlamanız mümkündür.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı