Teknoloji

Windows 10 Donma Problemini Nasıl Çözerim?

Windows 10 donma problemini nasıl çözerim? Sorusuyla sıkça karşılaşmaktayız. Windows 10, Microsoft’un son işletim sistemlerindendir. Bu işletim sistemi ile beraber birçok özellik ve yeniliklerde beraberinde geldi. İşletim sistemini hızlandırma, uygulamaların yanı sıra yepyeni özellikleri de sunmaktadır.

İşletim sisteminde birçok yeniliğe imza atan Windows 10 işletim sistemi, yeni güncellemelerinden sonra çok daha işlevsel özellik kazanmıştır. Fakat bununla beraber birçok sorunda ortaya çıkmaya başlamıştır. Özellikle bu yeni özelliklerden kaynaklı donmalar çok fazla görülmeye başlamıştır. Microsoft bu sorunu çözümleyebilmek adına yeni bir güncellemeyi yayınlamıştır.

Windows 10 Donama Problemi Ve Çözümü

Windows 10 donma problemini nasıl çözerim? Sorusunu birkaç adımda göstermeye çalışacağız. Windows 10 işletim sistemindeki özelliklerden sonra meydana gelen donma sorunlarını gidermek için; öncelikle başlat menüsüne giriş sağlıyoruz. Sol alt kısımda yer alan başlat menüsünden “ ayarlar” sekmesine ulaşıyoruz. Ayarlar sekmesine geldiğimizde, açılan pencerede “ güncelleştirme ve güncelleme” sekmesi önümüze gelmektedir.

Güncelleştirmelerin kontrolünü sağla dediğimiz zaman, sistemde bulunana yeni güncellemeye ulaşmış oluyoruz. Bu açılan pencerede güncellemeleri yükle dediğimiz zaman, yeni güncelleştirme otomatik yüklenmeye başlayacaktır.

Windows 10 İşletim Sistemi

Windows 10, cihazların sorunsuz ve güvenli çalışması için, güncelleştirmelerin ne zaman ve nasıl yapılması gerektiğine dair bilgiler vermektedir. Windows 10 için en son sürüme güncelleştirilmesinin birkaç nedeni olabilir. Bunun nedenlerini anlamak için birkaç seçenek önümüze gelmektedir. Windows 10’un hizmet veren sürümlerinde sık sorulan sorular bulunmaktadır.

Güncelleştirmeler esnasında hata kodu aldım sorunuyla karşılaşırsanız, sorun gidericiyi açmanız gerekir. Güncelleme işlemi tamamlandı fakat tamamlanamadı sorunu için, sorun gidericisini açarak güncelleştirmeleri denetleyebilirsiniz.  Bunun için başlangıç – ayarlar – güncelleştirme ve güvenlik – Windows Update – güncelleştirmeleri denetle seçeneklerini tıklayarak denetleme işlemini yapmış oluyoruz.

Bilgisayarın güncellemesini durdurmak istiyorsak eğer, güncelleme bilgisayarımızı korumak için önemli olsa da uygun bir zamanda yükleme yapmak için durdurabiliriz. Windows 10 güncellemesi veri kullanımınızda çok fazla etkiye sahip değildir. Güncellemelerin sonrasında dosyalarınızı bulmalarda sorun yaşıyorsanız, kayıp dosya bulma kısmına tıklayıp kolayca dosyalarınıza ulaşabilirsiniz. Windows 10 donma problemini nasıl çözerim? Bilgisayarlarımız bazı nedenlere bağlı olarak donma veya kasma yapabilir, bunun için Windows 10’un en son sürümüne güncelleme yaparak performansını arttırabiliyorsunuz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı