Teknoloji

Windows 10 Ekran Kartı Hataları ve Çözümü

Windows kullanıcılarının en fazla karşılaşmış oldukları sorunlardan bir tanesi de ekran kartı sorunlarıdır. Ekran kartı sorunu yaşayanlar için, bilgisayarların en önemli parçalarından olan ekranların nasıl bir sorun çıkardığı ile alakalı olarak birkaç bilgi vereceğiz. Windows 10 ekran kartı sorununu nasıl çözerim? Diyen okurlarımız yazımızı okumaya devam edebilirler. Bu durumun birçok nedeni olabilir.

Öncelikle ekran kartının sürücüsünün güncel olmaması ya da hatalı yüklenmesi sonucunda ekran sorunu ortaya çıkabilmektedir. Bu durumda ise yapılması gereken şey sürümü yükseltmeniz olacaktır. Ekran kartınız hata veriyorsa, tekrar yeni bir yükleme yapmanız gerekmektedir. Bu işlem için ekran kartının güncellenmesi gerekmektedir.

Güncelleme işleminizi ise hangi marka ekran kartı kullanıyorsanız, kullanmış olduğunuz markaya göre internet üzerinden kullanılan ekran kartının web sitesinden gerekli güncelleme adımlarını takip ederek güncelleme işleminizi yerine getirebilirsiniz.

Windows 10’da Mavi Ekran Hatası

Windows 10 yazılım kullanıcıları için ekran hataları olarak birçok hata türüyle karşılaşılmaktadır mavi ekran hatası da bunlardan bir tanesidir.  Bu hata, Windows 10’da farklı nedenlerle kullanıcıların önüne çıkabilmektedir. Sistem kilitlendiğinde baştan başlatılabilmesi adına gereken işlemler anlamına geliyor. Windows 10 ekran kartı sorununu nasıl çözerim? Diyen kullanıcıların karşılaşmış oldukları sorunlardan bir tanesi de mavi ekran hatasıdır. Bu sorunu ise baştan başlatma ile sağlayabilirsiniz.

Onarım ve bakımı saatlerce sürebilen mavi ekran hatası, türlere ayrılabilmektedir. Bu hata görmeniz gereken en önemli hata ve sorunlardan bir tanesi olarak sürçü çakışmaları ve donanımsal olarak çakışmalar olarak işletim sistemi hataları şeklinde ortaya çıkabilmektedir. Güncellemeler ise zaman zaman fayda sağlamayarak sizlere sorun çıkarabiliyor. Güncellemeler ile düzgün yüklemeler sağlanarak mavi ekran hatası ortadan kaldırılabilir.

Windows 10 Direkt Onarımlar

Mavi ekran sorunları çözümleri kolay bir şekilde sağlanabilmektedir. Ekranın hata vermesi incelendikten sonra tüm mavi ekranların “stop code” ve aynı zaman da QR kodu ile bulunmaktadır. Windows 10 ekran kartı sorununu nasıl çözerim? Sorusunun cevabı olarak mavi ekran hataları da bu sorunlardan biri olduğu için direk onarımlar bu soruya yanıt vermektedir.

QR kodu olarak telefonlarınızın tartımını stop kodları ile birlikte sorun giderme sayfasından işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Daha sonra güncelleme ve yükleme işlemini kaldırabilirsiniz.

Güncelleme yaparken, fayda sağlayan ve bazen de soruna neden olabilen durumları düzgün yüklemelerle ortadan kaldırmak mümkündür. Eksik güncellemelerin neden olmamasından dolayı emin olabilmek adına başlat menüsünden güncelleme işleminizi yerine getirebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı