Teknoloji

Windows 10 Fare İmleci Nasıl Değişir?

Windows 10 işletim sistemi kullanıyorsanız ve fare imlecinizi değiştirmek istiyorsanız yapmanız gereken adımlar oldukça basittir. Ayrıca fare imlecini değişerek bilgisayarınıza yeni hava katabilirsiniz. İmlecin değişmesi sadece görsel açıdan değişiklik yaratır ve herhangi bir özellik eklemez.

Windows 10`da Fare İmleci Nasıl Değişir?

Windows 10`da fare imlecini değiştirmek istiyorsanız sisteminin size sunduğu seçenekleri kullanabilirsiniz. Eğer sistem üzerinde bulunan fare imleci seçeneklerinden hiçbiri beğenmiyorsanız internet üzerinden indirebilirsiniz. Eğer internetten yeni imleç yükleyeceksiniz ilk önce bir imleç dosyası yüklemeniz gereklidir. Fare imleçlerini yükleyebileceğiniz birçok site bulunmaktadır. Bu sitelere “Deviantart” örnek olarak gösterilebilir. İmlecinizi değiştirmek için siteden imleç dosyasını indirdikten sonra .rar üzerinden sağ klik yaparak klasöre çıkartacaksınız ve açılan klasörde istediğinizin imleci seçerek üzerine klikleyin. Ardından “İnstall” diyerek imlecin yüklenmesini bekleyin ve işlem tamamlandıktan sonra imleci seçmeniz gerekecektir. Bunun için sol alt köşede başlat menüsünün logosunun üzerine gelerek sağ klik yapın ve “ayarlar” bölümüne ulaşın. Sonraki işlem olarak Denetim Masası – Donanım ve Ses – Fare adımlarını izliyoruz. İşaretçiler sekmesine geldikten sonra yüklemiş olduğumuz imleci seçip ardından “uygula” diyoruz.

Eğer bilgisayarın içerisinde bulunan imleç çeşitlerinden birini kullanmak istiyorsanız ilave dosya indirmenize ihtiyaç kalmayacaktır.

 

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı