Teknoloji

Windows 10 Fare İşaretçi Rengi Nasıl Değişir?

Merhabalar, bu yazımızda biraz değişik ve eğlenceli bir Windows ayarı ile tanışacağız. Windows 10’un yeni sürümlerinde fare işaretçimizin rengini dilediğimiz gibi değiştirip kullanabileceğiz. Şimdi Windows 10 fare işaretçi rengi nasıl değişir hep birlikte bakalım.

Kısa bir not: Bu özellik sadece Windows 10 18305 ve üzeri sürümlerde geçerlidir.

Windows 10 Fare İşaretçi Rengi Değiştirme

Windows 10 yeni güncellemeler ile fare işaretçisinin boyutu ve rengine müdahale etme ve değiştirme olanağı tanıyor kullanıcılarına. Bu sayede herhangi bir sebepten beyaz renk konusunda sıkıntı yaşayan kişiler, görme bozukluğu olanlar veya yaşlı kişiler fare işaretçilerini istedikleri renge ve boyuta ayarlayabilecekler. Windows 10 fare işaretçi rengi değiştirme işlemine adım adım başlayalım.

  • Öncelikle Başlat menüsünden veya Win + I kısa yolu ile Ayarlar penceresini açıyoruz.
  • Ardından Erişim Kolaylığı penceresini açıyoruz.
  • Sonrasında ise sol panelde “İmleç ve işaretçi boyutu” seçeneğini seçiyoruz. (Bu kısımda fare imleci boyutunu değiştirebiliriz.)
  • Şimdi sağ tarafta açılan Windows 10 işaretçi boyutu değiştirme panelinde “işaretçi boyutunu değiştir” yazısının altındaki kaydırıcıyı hareket ettirdiğiniz takdirde anında fare işaretçinizin boyutunun değiştiğini görebilirsiniz. Daha büyük işaretçi için sağ tarafa doğru kaydırın.

Windows 10 Fare İşaretçi Rengini Değiştirme

Windows 10 fare rengi değişikliği için de yine aynı panelden ayarlarımızı gerçekleştireceğiz.

  • Yine aynı şekilde Ayarlardan Erişim Kolaylığı Merkezini açıyoruz.
  • İmleç ve işaretçi boyutu sayfasından yine paneli açıyoruz.
  • Sağ panelde fare işaretçi rengini değiştir isimli yeni bir bölüm göreceksiniz.
  • Alt kısımda bulunan gökkuşağı renk paletine tıklayarak dilediğimi fare rengini belirledikten sonra fare işaretçimizi istediğimiz renkte kullanabiliriz.

İşte bütün ayarlarımız bu kadar basit. Windows 10 fare işaretçi rengi nasıl değişir başlıklı yazımızda fare işaretçinizin ve imlecin renk ve boyut gibi tüm ayarlarının nasıl yapıldığını basit adımlarla ayrıntılı olarak anlattık. Artık dilediğiniz gibi renk renk fare işaretçisiyle bilgisayarınızı istediğiniz gibi kişiselleştirebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı