Teknoloji

Windows 10 Görev Çubuğuna Yeni Araç Çubuğu Ekleme

Windows 10 işletim sistemini çoğu kullanıcı aktif olarak kullanıyor. Windows 10 birçok yönden kişiselleştirmelere büyük oranda olanak verdiği için kimse Windows’tan vazgeçemiyor. Bizler de size bugünkü yazımızda bir başka kişiselleştirme ayarı olan Windows 10 görev çubuğuna yeni araç çubuğu ekleme nasıl yapılır, dikkat edilmesi gerekenler nelerdir bunlardan bahsedeceğiz.

Yeni araç çubuklarıyla görev çubuğunu daha kullanışlı ve kendimize özel bir hale getirebiliriz.

Windows 10 Görev Çubuğuna Yeni Araç Çubuğu Nasıl Eklenir?

  • Yeni araç çubuğumuzu eklemek için öncelikle görev çubuğumuzun kilidini açmamız gerekiyor. Bu işlem için öncelikle görev çubuğu üzerinde boş bir alana sağ tıklayarak görev çubuğunu kilitle yazısının üzerindeki tik işaretini kaldırmalıyız.
  • Ardından yine görev çubuğuna sağ tıklayıp en üstteki “Araç çubukları” yazısından Yeni araç çubuğu yazısını tıklamalıyız.
  • Şimdi bizden bir klasör seçmemizi istiyor. Biz bu adımda kendi klasörümüzü oluşturacağız ve o klasörü seçeceğiz.
  • Klasörünüzü seçtiğinizde görev çubuğuna yeni bir araç çubuğu eklemiş olacaksınız.
  • Araç çubuğunuz konum olarak sağ alt tarafta saatin hemen yanında yer alacak. Ancak siz sürükleyip taşıyarak araç çubuğunuzu istediğiniz alanda konumlandırabilirsiniz.
  • Oluşturduğunuz klasörün içerisine istediğiniz kısa yolları ekleyebilirsiniz.
  • Kısa yolları da yerleştirdikten sonra araç çubuğuna sağ tıklayıp Metni Göster ve Başlığı Göster yazılarını tıklayıp işaretlerini kaldırabilirsiniz. Bu tamamen size kalmış bir tercih.

Bu yazımızda birçok kullanıcın çok işine yarayacak bir ayarlama olan Windows görev çubuğuna yeni araç çubuğu ekleme işlemini ve nasıl yapıldığını anlattık. Yeni araç çubukları ile Windows 10’u kendiniz için daha kullanışlı bir hale getirmeniz mümkün. Araç çubuğundaki simgelerin büyüklüklerini de ayarlamak istiyorsanız eğer bu işlemi de görünüm menüsündeki ayarlardan değiştirebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı