Teknoloji

Windows 10 Güncellemesi Chrome İçin Bir Tehlike Olabilir!

 Windows 10 üzerinde meydana gelen hataların ortadan kaldırılması için bir süredir arka arkaya yeni güncellemeler üzerinde çalışıyor. Bu süreç içerisinde güncellemelerin Chrome yazılımı için bazı riskleri barındırdığı ve bunun ardından tarayıcıda güvenlik açıklarının oluşmasına neden olduğu belirlendi.

Protect Zero ismi verilen bir güvenlik şirketi tarafından gerçekleştirilen çalışmaların ardından bir güvenlik açığının bulunduğu öğrenildi. Güvenlik açığı incelemeye alındığı zaman 21 Mayıs 2019 tarihinde yayınlanan işletim sisteminin 1903 sürümünde meydana geldi.

Google Chrome Kullananlara Önemli Uyarı!

Google tarafından güvenlik açığının ortaya çıkması üzerine bir açıklama yapıldı. Tespit edilen açık hakkında kullanıcılara da uyarılar yapıldı. CVE-2020-6457 ismi verilen güvenlik açığının pek çok soruna neden olabileceği belirlendi. Siber saldırganların bu açıktan sızarak güvenli olmayan kodları da çalıştırarak ortaya farklı bir sonucun çıkmasını sağlayabiliyorlar.

Güvenlik açığı pek çok kullanıcı için tehlike arz ediyor. Yapılan değerlendirmelere göre özellikle Mac ve Linux kullanıcılarının daha büyük risk altında oldukları belirlendi. Hatanın Google tarafından fark edilmesinin ardından yeni bir güncelleme yayınlandı. Güncellemeye sahip olup olmadığınızı anlamak için ufak bir test yapmanız gerekebilir. Tarayıcı sayfasını açtıktan hemen sonra Menü kısmında Yardım sekmesinden Google Chrome Hakkında bölümü ile birlikte görmeniz mümkündür. Google güvenlik araştırmacısı tarafından yapılan değerlendirmeler sonrasında gerekli güncellemeler ile birlikte hatanın düzeltilmesi için uğraş verildiği belirtiliyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı