Teknoloji

Windows 10 Güvenli Modda Silme İşlemi Nasıl Yaparım?

Windows 10 kullanıcıları, güvenli mod seçenekleriyle bilgisayarlarını başlatabiliyorlar. Windows çalıştırmak ve gerekli olan uygulamaları ve sürücüleri yükleyerek daha sonra ise Windows 10 temel haliyle açılabiliyor. Peki Windows 10 güvenli mod silme nasıl yaparım? Diyenlerin sorularına gelecek olursak, örnek olarak Windows 10 işletim sistemi kullanıcılarının üçüncü taraf olarak program yükleme işlemlerini yaptıklarında yeni bir donanım ile ekleme yapılarak ve mevcut olan sürücülerin güncellenmesiyle işletim sistemleri normal moda başlayamayabiliyor.

Bu durumdan dolayı güvenli moda açma ve silme işlemini bu yazılıma ait olmayan ve uygulamaların sürücü kaynaklı olarak anlaşılıp anlaşılmayacağını işletim sistemi üzerinden kaldırabilir ya da onarmayı da deneyebilirsiniz.

Windows 10 Güvenli Modda Başlatma

Güvenli mod ile yazılımınızı açmak istiyorsanız, bununla alakalı olarak birkaç seçenek bulunmaktadır. Daha çok Windows 10 güvenli mod silme nasıl yaparım? Sorusu gibi bu sorunun da merak edilenleri bir hayli fazladır.

Öncelikle bu işlem için güvenli mod ile bilgisayarı açarken F8 tuşuna basarak açın ve bilgisayarınız kapalı durumdaysa başlatarak açılışını Windows logosunu görmeden önce F8 tuşuna basarak, daha sonra ise bu işlemi kaçırmamak için birkaç kez basabilirsiniz.

Eğer ki güvenli moda geçmez ise ve logoyu görmediyseniz, işletim sisteminizin normal bir moda başlatma sürecine girerse, oturumu açma ve ekranına gelene kadar bekleyerek Windows’u yeniden başlatarak tekrar deneyebilirsiniz. Daha sonra ise Windows 10 çalıştırılmasının ardından bazı cihazlar ile hızlı boot yapılarak Windows logosundan önce yine F8 tuşuna basarak güvenli moda zorlayabilirsiniz.

Windows 10 Güvenli Mod Açılışı

Bu seçenek ise diğer seçeneklerden farklı olarak Shift tuşu ile birlikte basılı tutularak yapılmaktadır. Windows 10 güvenli mod silme nasıl yaparım? Gibi soruların yanı sıra güvenli mod açılışı hakkında da merak edilenler çok fazladır.

Bu işlemi yaparken bilgisayarlar kapandığında bu andan itibaren Shift tuşunu bırakarak, açılış sürecini güvenli mod ile çalıştırabilirsiniz. Bu işlem ise bilgisayarınız tekrar yeniden başladığında klavyeden 4 tuşuna basarak daha sonra ise Enable Safe Mode yani güvenli mod seçimi yapabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı