Teknoloji

Windows 10 İnternet Şifresini Nasıl Görebilirim?

Windows 10’da internet şifresini nasıl görebilirim?  Wİ-Fİ sistemini kullanan cihazlar, bilgisayar, telefon, tablet, ses çalar, modern yazıcılar, akıllı TV, digital kameralar gibi cihazları kapsamaktadır. Cihazların internet bağlantıları, kablosuz erişim noktası ve WALAN ile sağlanmaktadır.

Erişim noktaları dar alanlarda 20 metre menzile sahip iken, geniş alanlarda daha fazla menzile kadar ulaşabilmektedir. Windows 10 şifreleri görebilme işlemi için bazı uygulamalar bulunmaktadır. Komut yöntemi ve başlangıç ayarlarından bazı sekmeleri takip ederek öğrenebiliyoruz.

Bu uygulamaları aşağıdaki adımları sırasıyla takip ederek işlemleri tamamlayabilirsiniz. Windows 10 işletim sistemi Windows işletim sisteminin yeni yüzü olduğundan, ara yüz daha kolay ve gelişmiş özellikleri sayesinde kullanıcılarının daha rahat olmasını sağlamaktadır.

Windows 10 Wİ-Fİ Şifresi Nasıl Görülür?

Windows 10’da internet şifresini nasıl görebilirim? Diyen kullanıcılarımız için birkaç faydalı olacak bilgiyi paylaşalım. Windows 10’da internet şifresini görebilmek için komut sistemi penceresini kullanmamız gerekmektedir. Windows 10 kayıtlı ağ profillerini görüntüleyip şifre öğrenme işlemi gerçekleştiriyoruz. Şifre öğrenme işlemi için;

. Başlat menüsünden arama butonuna çalıştır yazıyoruz.

. Komut penceresine ulaşmak için çalıştır kısmına “CMD” yazıyoruz.

. Açılan komut dizinine, “Nest Wlan Show Profiles” yapıp “Enter” diyoruz.

bu uygulamaları tamamladıktan sonra “User Profiles” bölümünden kayıtlı şifrenizi görebilirsiniz.

Yukarda bahsettiğimiz şekilde “CMD” ekranına gelin. Görmek istediğiniz profil şifresinin adını yazarak beraberinde, profil name ve şifresini görmek istediğiniz profil adını yazarak görüntüleyebiliriz. Bu işlemden sonra ekranda şifreyi görebiliyorsunuz.

Windows 10 Wİ-Fİ Ağ Parolası Bulma

Wİ-Fİ Ağ parolanızı görebilmek için; Windows 10- Başlangıç- Ayarlar-Ağ ve internet-  durum-  ağ paylaşım merkezi sekmelerini sırayla seçiyoruz

.  Ağ araması yapıp, “Ağ Paylaşım Merkezi “diyoruz.

.  Ağ ve paylaşım merkezi” sekmesindeki bağlantılar.

.  Bağlantılar yanında yazan Wİ-Fİ adını seçin.

 . Durum kısmındaki kablosuz özellikler sekmesini tıklayın.

 . Kablosuz ağ özellikleri güvenlik” sekmesini seçerek karakteri göster butonunu onaylıyoruz.

Yukarda ki sıralamaları takip edip ağ güvenlik anahtarı kutusundan şifreyi görüntüleyebiliriz. Windows 10’da internet şifresini nasıl görebilirim?   İle alakalı vermiş olduğumuz bu bilgiler doğrultusunda çok kolay bir şekilde şifreleri öğrenebiliyoruz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı