Teknoloji

Windows 10 Mayıs Güncellemesinin Gecikeceği İddia Ediliyor!

Teknoloji devi Microsoft bir süredir Windows 10 güncellemesi üzerinde çalışmalar yapılıyordu. Yeni güncellemenin merakla beklendiği ifade edilirken, aslında uzun zamandır bekledikleri belirlendi. Mayıs ayının gelmesi ile birlikte kısa süre içerisinde güncellemeye ulaşacağını düşünen yazılımcıların bu noktada hayal kırıklığı yaşadıkları belirlendi. Microsoft dün güncelleme hakkında bir yama yayınladı. Bu yamanın öne sürülme nedeni biraz daha zaman kazanmak olarak ifade ediliyor. Bu durumda beklenen güncellemenin bir süre daha gecikeceği düşünülüyor.

Windows 10 20H1 versiyon 2004 şeklinde yayınlanan yamanın ardından farklı tahminler gündeme gelmeye başladı. Henüz şirket tarafından resmi kaynaklar üzerinden herhangi bir açıklama yapılmadı. Teknoloji kulislerinde ise beklenen güncelleme için bir süre daha bekleneceği ifade ediliyor. Gecikme nedeni olarak ise bir güvenlik açığının tespit edildiği ve bu açığın telafi edilmesi için zamana ihtiyaç duyulduğu yönünde. Yakın ve onaylanmış kaynaklardan birisi ise bu süreç içerisinde güncellemenin normal şartlar içerisinde 12 Mayıs tarihinde kullanıma sunulacağını ancak şimdilerde durumun belirsizliğini koruduğunu ve birkaç hafta daha gecikebileceğini ifade etti.

Farklı Tahminler Ortaya Çıktı

Başka bir kaynak ise 12 Mayıs tarihinde gündeme gelmesi beklenen kaynak için 28 Mayıs tarihini işaret ettiklerini ifade ettiler. Bu noktada Microsoft tarafından onaylanmış bir açıklama bulunmuyor. Güncelleme sırasında hatalara yoğunlaşan şirket bu noktada şimdiye kadar pek çok kez güncelleme yapmış durumda. Salgının tüm dünyayı etkisi altına alması ve çeşitli durumlarda aksama yaşanması sebebiyle bu gecikmenin tolere edilebileceği düşünülüyor

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı