Teknoloji

Windows 10 Modern Simgeleri Test Edilmeye Başlandı

Microsoft’un geçtiğimiz aylarda Windows 10 işletim sisteminin yeni simgelerini test etmeye başlayacağını açıklamasının ardından Windows 10 kullanıcıları yeni simgeleri görmeye başladı. 

Geçtiğimiz aralık ayında Microsoft yaptığı açıklama ile birlikte Windows 10 işletim sisteminin simgelerini daha modern tasarımlara sahip simgelerle değiştireceğini açıklamıştı. Kullanıcıların görev çubuğunda yaşadıkları görüntü bozukluklarını giderecek olan yeni simgeler Windows 10 işletim sistemi için özel olarak geliştirilmeye başlanmıştı. Microsoft’un Fluent Design tasarım dili ile geliştirilen yeni simgeler Windows Insider kullanıcıları tarafından test edilmeye başlandı. 

Microsoft’un şimdilik test ettiği bu simgeler kullanıcılardan gelecek geri bildirimlerle birlikte daha da iyileştirilerek gerekli düzenlemeler yapıldıktan sonra tüm kullanıcıların kullanımına sunulacak. Microsoft’un yeni simgelerinin tüm Windows 10 kullanıcıları için ne zaman kullanıma sunulacağı şimdilik bilinmiyor. 

Windows 7 Desteği Sonlandırıldı

Microsoft tarafından yapılan açıklamaya göre Windows 7 işletim sistemine olan destek 14 Ocak itibari ile sonlandırıldı. Windows 7 işletim sistemine bu tarihten itibaren sadece genişletilmiş destek paketi alan kurumsal Windows 7 kullanıcıları güncelleme alacak. Normal Windows 7 kullanıcılarının ise Windows 10 işletim sistemine geçmeleri gerekecek. 14 Ocak itibari ile birlikte kullanıcılar Windows 7 işletim sistemini kullanabilecek olsa bile Windows 7 işletim sistemi tüm tehditlere açık durumda olacağı için kullanıcıların bir an önce Windows 10 işletim sistemine geçmeleri gerekiyor. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı