Teknoloji

Windows 10 Sürüm Numarası Öğrenme

Temmuz 2015 yılından bu yana kullanılan Windows 10 işletim sistemi ile birlikte üretilen tüm bilgisayarlar Windows 10 işletim sistemi ile üretilmeye başlanmıştır. Sizlere bugün Windows 10 sürüm numarası öğrenme ve bu sürüm numaraları hakkında daha fazla bilgi edineceğiz.

Windows 10 bilgisayarlara yüklenirken belirli bir sürüm numarası ile birlikte yüklenmektedir. Bu sürüm numarası çoğu kullanıcın işine yaramasa ya da pek de umurlarında olmasa da aslında çok kullanışlı bir işlevi var. Sisteminizdeki donanımların driver özellikleri bu sürüm numarasında kayıtlıdır ve driver güncellemesi yapmak istediğinizde çok kolay bir şekilde sürüm numarası ile yapabilirsiniz.

Windows 10 Sürüm numarasını Nasıl Öğrenirim?

Herhangi bir arıza durumunda bilgisayar teknik servisine bu numarayı vermeniz gerekebilir. O yüzden Windows 10 sürüm numarasını bir yere not etmenizde sizin için fayda var. Ayrıca işletim Windows 10 işletim sistemine gelecek olan güncellemeleri sürüm numaranızla görebilirsiniz. Windows 10 sürüm numarası öğrenme için aşağıdaki adımları dikkatlice takip edelim.

  1. Sol alt köşedeki arama kısmına tıklayalım.
  2. Açılan menüde arama kısmına “winver” komutunu yazıp pencerenin açılmasını bekleyelim.
  3. Açılan ekranda Windows Hakkında penceresindeki kırmızı alanda Windows 10 işletim sistemi sürüm numarasını öğrenebilirsiniz.

Sürüm numaranızı öğrendikten sonra eğer eski Windows 10 sürümü kullandığınızı fark ederseniz, Başlat – Ayarlar – Güvenlik ve Güncelleştirme – Güncelleştirmeleri Denetle yolunu takip ederek son sürümü güvenle indirip bilgisayarınızı güncelleyebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı