Teknoloji

Windows 10 Tarih Nasıl Değişir?

Microsoft şirketinin en son çıkardığı işletim sistemi kullanıcılar için çok karışık görünmektedir. Bu kadar karışık görünmesinin sebebi menünün fazla olmasıdır diyebiliriz. Hatta tarih ve saat değiştirilmesi zamanı bile zorlanan kullanıcılar bulunmaktadır. Windows 10 işletim sisteminde tarihinizi değiştirmeniz için yapmanıza gereken işlemler oldukça basittir.

Windows 10 Tarih ve Saat Nasıl Değişir?

Windows 10 tarih ve saat değişimi için ilk önce başlat menüsü üzerinde bulunan ayarlar kısmına giriş yapmanız gereklidir. Ayarlar bölümüne girdikten sonra bölge, tarih ve saat değişimi yapabileceğimiz bir alan gelecektir. Bu bölüm açıldıktan sonra “Zaman ve Dil Tercihleri” seçeneğinin üzerine tıklayarak tarih ve saati değiştirebileceğiniz alana geçiş yapabilirsiniz. Burada yazılan “değiştir” butonunun üstüne tıkladıktan sonra tarih ve saatinizi değiştirebilirsiniz.
Ayrıca işletim sistemi İngiltere`nin Greenwich saatini baz alması sebebiyle Türkiye saatini yanlış göstermektedir. Bu sebeple saati otomatik olarak ayarla seçeneğini kullanmak yerine el ile (manuel bir şekilde) seçim yapmanız gereklidir. Eğer “Saat dilimini otomatik olarak ayarla” seçeneğini seçerseniz saat her zaman yanlış gösterecektir.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı