Teknoloji

Windows 10 Telefonunuz Uygulamasıyla Müzikler Artık Bilgisayardan Kontrol Edilebilecek

 Windows 10 tarafından sunulan Telefonunuz uygulaması, yeni kontrol mekanizması ile kullanıcıların işini kolaylaştıracak. Bu sayede Android olan telefonlar bilgisayar üzerinden de rahatlıkla kontrol edilebilecek. Bilgisayarın Windows 10 işletim sistemi ile çalışması gerekiyor. Bu süreç içerisinde bulunan Telefonunuz uygulaması ise faydalı bir araç olarak kullanılabilecek. Bu uygulama üzerinden telefona uzaktan erişim sağlanabilir, telefon görüşmeleri başlatılabilir ve SMS atabilirsiniz. Telefona gelen tüm bildirimler bilgisayar üzerinden görülebilir.

Şimdilerde Microsoft tarafından yeni bir güncelleme yayınlandı. Bu güncelleme ile birlikte telefonda bulunan tüm müzik uygulamaları bilgisayar yardımı ile uzaktan kontrol edilebilecek. Bu durum sadece Android telefonlarda bulunan müzikler için geçerli olmayacak aynı zamanda yeni getirilen bir özellik sonrasında Spotify ve Youtube Music gibi telefonda yüklü olan tüm müzik programları için de kullanılabilir olacak.

Müzik Kontrol Uygulaması Nasıl Kullanılacak?

Telefonunuz uygulaması üzerinden müzik kontrol özelliğini kullanabilmek için bazı adımları tamamlamanız gerekiyor. Windows 10 tarafından Ekim 2018 tarihinde ya da daha sonraki dönemlerde yayınlanan güncellemenin kullanılması son derece önemli. Telefonda ise Android 7 ya da daha güncel bir Android sürümünün olması son derece önemli.

Telefonunuz uygulaması üzerinden müzik kontrolü sağlamak için bildirimleri kullandığının unutulmaması gerekiyor. Bu süreçte uygulamanın eksiksiz bir şekilde kullanılması için müzik çaların bildirimlerinin de etkin olması son derece önemli. Bu sayede müzik kontrol özelliğini sağlayacak güncelleme sadece Windows Insider programındaki kullanıcılar için sunuldu.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı