Teknoloji

Windows 10 Varsayılan Tarayıcı Nasıl Ayarlanır?

Windows 10 güncellemesi ile beraber yeni özellikler kullanıcıların kafalarını karıştırdı. Eski sürümlerde varsayılan tarayıcını ayarlamak daha kolaydı, fakat yeni sürüm ile bu işlem biraz zorlaştı diyebiliriz. Windows 10 işletim sistemini ilk kurduğunuz zaman varsayılan tarayıcınız farklı olmaktadır. Windows 10 EDGE varsayılan tarayıcı olduğu için bunu değiştirmek gereklidir. Çünkü birçok kişi başka tarayıcıları kullanmaktadır.

Windows 10 Chrome Varsayılan Tarayıcı Olarak Nasıl Ayarlanır?

Bunun için ilk önce chrome tarayıcımızı açıyoruz ve sağ yukarı kısımda bulunan bölümden ayarlar kısmına giriş yapıyoruz. Ardından “Google Chrome varsayılan tarayıcım olsun” diyerek varsayılan tarayıcınızı değiştirebilirsiniz. Ayrıca herhangi bir başka tarayıcınız kullansanız bile Google arama motorunu varsayılan olarak ayarlama imkanına sahip olmaktasınız.

Windows 10`da Firefox Varsayılan Tarayıcı Nasıl Yapılır?

İlk olarak tarayıcınızı başlatıyorsanız ve Mozillo Firefox ara yüzünden Araçlar/Seçenekler/Gelişmiş adımlarını izliyorsunuz. Gelişmiş bölümüne girdikten sonra “Firefox tarayıcısını varsayılan yap” diyerek tamama basıyoruz. Bu şekilde Mozilla Firefox varsayılan tarayıcımız olacaktır.

Windows 10`da Varsayılan Tarayıcı Nasıl Ayarlanır?

Alternatif yol olarak şimdi bahsedeceğimiz yöntemi de kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken işlem başlangıç menüsüne tıkladıktan sonra “Varsayılan uygulamalar” yazarak arama yapmak olacaktır. Ardından açılan ekranda Microsoft Edge varsayılan tarayıcı olarak gözükecektir. Oradan istediğiniz tarayıcının üzerine tıklayarak varsayılan yapabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı