Teknoloji

Windows 10’u Geçerli Veya Yasal Bir Lisans Anahtarıyla Nasıl Satın Alabilirim?

Windows 10 almayı mı düşünüyorsunuz? Bir kaç yasal yol var. Bu yollar, yasadışı Windows Anahtar ile bitmediğinizden emin olmanızı sağlar. Başlamadan hemen önce, bir şeyi hatırla. Her zaman yasal kaynaklardan satın alın. Alacağınız tuzağa düşmeyin, 5 ile 10 $ arasında bir ücret ödeyerek. Bunlar genellikle MAK veya KMS anahtarlarıdır. Windows 10 Pro için standart fiyat 199 $ iken, Windows 10 Home size 139 $ ‘a mal olacak. Bu yüzden, birileri indirim için satıyor olsa bile, çok ucuz olmayacağı açıktır.

Geçerli Veya Yasal Bir Lisans Anahtarıyla Windows 10 Nasıl Satın Alınır?

Windows 10’u satın almak bir Lisans anahtarı satın almak anlamına gelir. Evet, indirme seçeneğiniz olacak, ancak anahtar yalnızca onu etkinleştirebilir ve geçerli bir Windows kopyası yapabilir. Bazen web siteleri, bölgenizde gönderilmeleri için uygunsa, bir USB sürücüsü almanızı önerebilir. Hangi Windows 10’u alacağınızdan hala emin değilseniz? Windows 10 Editions hakkındaki rehberimize bakın.

Windows 10 etkinleştirme ürün anahtarı

Windows 10’u Yüklediyseniz

Eğer bir Windows 10 PC’niz varsa, fakat herhangi bir aktivasyonu olmadan, tek yapmanız gereken bir lisans satın almak. Ayarlar> Güncelleme ve Güvenlik> Etkinleştirme’ye gidin ve doğru Windows 10 sürümünün lisansını satın almak için bağlantıyı kullanın. Microsoft Mağazası’nda açılacak ve size satın alma seçeneği sunacak. Lisansı aldıktan sonra, Windows’u etkinleştirir. Daha sonra Microsoft hesabıyla oturum açtığınızda, anahtar bağlanacaktır. Microsoft’tan anahtarı olan bir e-posta almalısınız.

Microsoft’tan Satın Alın

Windows 10’u satın almak için en iyi yer Microsoft.com’dandır. İşte burada Windows Home ve burada Windows 10 Pro için satın alma bağlantısı. ISO’yu indirme veya bir USB alma seçeneğiniz olacak. Her iki durumda da, etkinleştirme anahtarları size bir e-posta ile gönderilecektir. Anahtarlara sahip olduğunuzda, Windows 10’u etkinleştirmek için kullanın. Windows’u etkinleştirmeden kalabilirken, anahtarı kullandığınızdan beri, kullanımı en iyisidir.

Amazon’dan Satın Alın

Amazon, Windows 10’u satın alabileceğiniz en iyi yerlerden biridir. Ancak, yalnızca resmi Microsoft’tan Amazon hesabı satın aldığınızdan emin olun. Dijital lisans, USB anahtarlar ve DVD için iki kez kontrol edin. Listeleri hakkında daha fazla güvence vermek için oyları ve yorumları kontrol edin. Fiyatları Amazon’da daha düşük bulabilirsiniz.

Son olarak, zaten bu sürümlerden herhangi birine sahipseniz, özellikle Ana Sayfa ve Pro’ya yükseltme yapmak istiyorsanız, bu Windows sürüm yükseltme kılavuzuna ihtiyacınız olan tek şey.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı