Teknoloji

Windows Bluetooth Bağlantı Sorununu Nasıl Çözerim?

Windows’ a gelen güncellemelerden sonra bir takım sorunlar ortaya çıkmakta. En çok karşılaşılan sorun bluetooth sorunu. bluetooth drive, bluetooth kulaklık bağlanmama, bluetooth açma kapatma tuşunun olmaması gibi birçok sorunlarla karşılaşılmaktadır. Kullanıcı Windows’ da bluetooth sorununu nasıl çözerim konusunda çözümler aramaktadır. Bu konuda çözümler sunmak için bu yazıyı hazırladık.

Windows 10 da Bluetooth Hata Giderme

Windows’ da bluetooth sorununu nasıl çözerim iki yöntemle bu konuyu ele alacağız. Bu konuya giriş yapmadan önce gerekli kontrolleri sağlayalım. Kullandığımız aygıtların başka cihazlara bağlı olmadığını kontrol edin. Eğer başka cihazlarla bağlantısı varsa bağlantı sorunu yaşamanıza sebebiyet verebilir. Kullanmak istediğiniz aygıt başka cihaza bağlıysa bağlantıyı kesin ve tekrar bağlantı kurun. Eğer bağlanmıyorsa bu sorun için yazıyı okumanızı tavsiye ederiz.

Bilgisayarınızda denetim masasını açın. Sorun gidermeyi seçin ve tümünü görüntüle seçeneğini tıklayın. Açılan sayfada birçok seçenek çıkacak. Bunların içinde bluetooth bulup tıklayın. Sorunları bulup düzeltmek için ileri butonuna basın. Sorunları tarayacak.

İkinci yöntem ise aygıt yöneticisinden bluetooth tıklayın. Çıkan seçeneklerden bluetooth cihazınızın sürücüsüne iki kere tıklayın. Açılan pencerede üst kısımdan sürücü çıkmasına tıklayın. Karşınıza uyarı penceresinde sol altta ki kutuyu tıklayarak kaldır butonunu tıklayın. Bu yaptığımız işlemle sürücüyü kaldırmış olduk. Aygıt yöneticinde görünümün altında yer alan büyüteç simgesi ne tıklayın. bu işlemle donanım değişikliklerini tarıyorsunuz.  Bu işlemden sonra bluetooth sürücüsü geri yüklenecek.

Windows’10 da Bluetooth Kulaklık Keyfi

Windows’ 10 kulaklık ekleyerek kablosuz şekilde müzik dinleyebilirsiniz. Bu sayede kablo kirliliği de ortadan kalkar. Windows’ da bluetooth sorununu nasıl çözerimbu sorunu çözdükten sonra kulaklık ekleyerek daha keyifli hale getirebiliriz.

Bilgisayarınızın sol altta yer alan başlangıcı tıklayın. Bilgisayarı kapatma butonun üstünde yer alan ayarları seçin. Ayarlar penceresi açılacak ve buradan cihazlar seçilir. Bluetooth seçip açık konuma getirin. Aynı sayfada bluetooth ya da başka cihaz ekle yi tıklayın. Tekrar açılan pencereden bluetooth tıklanarak tarama yapması beklenir. İstediğiniz cihaz ekranda görünecektir. Bu cihaza tıkladığınızda artık cihaz bağlanmış olacaktır

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı