Teknoloji

Windows Güncellemeleri Nasıl Kapatırım?

Windows güncellemeleri nasıl kapatırım? Diyorsanız bu yazımızı okumanızda fayda olacak. Windows güncellemeleri geldiğinde otomatik indirme başlatmaktadır. Bu durumda internet biranda yavaşlayabilir. Bu problemi çözmek adına Windows güncelleştirme kapatma işlemi hakkında birkaç farklı seçeneği sunacağız.

Windows Güncellemeleri Kapatma Yöntemleri

  • Hizmetler yardımı ile Windows Update kapatma: kesin sonuç elde etmek için en mantıklı çözümlerden biri, “hizmetler” uygulamasını kullanarak, güncelleme servisini devre dışı bırakabiliriz. Görev çubuğu üstünde yer alan arama butonuna “ Hizmetler” yazarak bu uygulamayı açıyoruz. Windows update servisini, bu sekmeyi kullanarak kapatıyoruz. Güncelleme servisi olan “ Windows Update” üzerine gelip çift tıklıyoruz.
  • “Başlangıç Türü” kısmında bulunan “devre dışı” sekmesini kullanarak Windows yeniden başlarken Windows Update servisi devre dışı kalacak ve bilgisayar güncelleştirmeleri yeniden kontrol etmeyecek. Windows güvenlik güncelleştirmelerini ve özellikleri görebilmek için zaman zaman takip etmek faydalı olacaktır. Windows güncellemeleri nasıl kapatırım? Sorunuzun kesin çözümünü bu yöntemle yapabilirsiniz.
  • Tarifeli bağlantıda Windows güncelleme kapatma: Windows güncelleştirmelerinde kapatma işleminin en öneli nedeni internetin yavaşlamasıdır. Kotalı internetlerde önemli güncellemeler indirilirken kota aşımı yaşanabiliyor. Windows yeni sürümünde “ tarifeli bağlantı” seçeneği bulunmaktadır.
  • Bu seçeneğin asıl maksadı, tarifeli bağlantı kullanıcılarında daha az veri tüketimi sağlamak. Bu özelliği aktif hale getirdiğinizde Windows kritik güncellemeleri indirecek ve diğer güncellemeleri indirmeyecektir. Tarifeli bağlantı, kablosuz internet bağlantılarında geçerlidir.
  • Yapılandırma ayarlarını değiştirip güncelleme kapatma: güncelleştirme ayarlarını değiştirip, Windows Update kapatabilirsiniz. Bu uygulama sayesinde güncellemeler geldiğinde yükleme işlemi yapmadan önce size soracaktır. Windows güncellemeleri nasıl kapatırım? İle alakalı bu yöntemi de denemenizde fayda var.

Windows Güncelleştirmeleri Yapılandırma Ayarları

.  Bilgisayarın arama butonuna “Çalıştır” yazıyoruz.

.  Aç kısmına “Gpedit.msc” yasıp tamam diyoruz.

.  Açılan penceredeki “ bilgisayar yapılandırması- yönetim şablonları- Windows bileşenleri- Windows Update- Otomatik Güncelleştirmeleri Yapılandır” çift tıklayarak açıyoruz.

.  Ekran açıldığında durumu “etkin” hale getirmeliyiz. “Karşıdan Yükleme Ve Kurma İçin Uyar”  sekmesinden tamam diyerek ayarları kaydediyoruz.

.  Bu işlemden sonra güncelleştirmeleri denetle sekmesini tıklayıp yeniden başlat diyoruz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı