Teknoloji

Winergy, Evdeki Elektrik Faturasını Yarıya İndiriyor!

Enerji verimliği girişimcisi olan Winergy, evde bulunan elektronik ürünlerin elektrik tüketimlerini ölçmek ve elektrik harcamalarını azaltmaya yönelik hedeflerleri bulunuyor.

Günümüzdeki enerjinin gereksiz kullanımı, öncelikle maddi yönden insanlara zarar verdiği aşikardır. Cebimizden çıkmakta olan fazla paranın yanı sıra enerjinin orantısız bir şekilde kullanımının çevresel yönden de olumsuz etkileri bulunmaktadır. Yerli olarak girişimde bulunan Winergy, haneler için kişisel enerji tasarrufları sunarak, özellikle maddi açıdan oluşabilecek muhtemel  olumsuzlukları minimum seviyeye indirmeyi hedeflemektedir.

Elektrik harcamalarını minimum seviyeye indirmeye yardımcı oluyor

Enerji verimliliği girişimcisi olan Winergy, ev içerisinde elektrik tüketimi olan ürünleri ölçümleyerek elektrik harcamalarını en aza indirmeyi hedeflemektedir. İlk üyeliği sırasında 14 adet soruyu cevaplayan kullanıcı, ev içerisindeki elektrik ürünlerini sisteme tanıtıyor. Winergy kullanım alışkanlığı olan ürünleri takip ettikten ve yoğun kullanım vakitleri ile elektrik harcamalarının azaltılması hedeflenmektedir.

Kullanıcılar yıllık ortalama ne kadar tasarruf edebileceğini görebilmektedir.

Kullanıcılar, 14 soruya cevap verdikten sonra tek tek elektrik-iklimlendirme-su tüketim skorlarının 100 üzerinden değeri ortaya çıkmaktadır. 14 soru içerisinden kullanıcıların yaşadığı bölgelerin posta koduna bakılmasıyla birlikte evinin iklimsel özelliği, ev türü, büyüklüğü, evde kullanılan elektronik ev ürünlerinin sayısı, enerji kimlik harfi ve kullanım yoğunluğundan farklı algoritmalarla çıkarım yapılarak skoru elde edebilmektedir. Tüm bunlardan sonra sonra skorunu görebilen kullanıcılar aynı zamanda yıllık ne kadar tasarruf ettiğini görebilmektedir.

Tüketim alışkanlıkları detaylıca kontrol edilebiliyor

Kullanıcılar Winergy’den kişiselleştirilmiş hizmet almasından hemen sonra platformun hizmeti sorunların ve yapılabileceklerin sade bir şekilde anlatıldığı istatistik raporu başlıyor. Fatura analizlerinden, müşterinin yaşadığı bölgedeki ani iklimsel değişiklikte yapılması gerekenler gibi anlık bildirimlerden, enerji kimlik belgelerinden, enerji verimlilik düzeyini arttıracak sonuçlara kadar hizmetler bu paketin içerisinde yer alıyor. Özetle Winergy, kullanıcıların tüketim alışkanlıklarını kontrol etmesini sağlayabilmektedir. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı