Teknoloji

Wireless Sinyal Güçlendirici Nasıl Kullanılır?

Bir Wi-Fi sinyal güçlendirici, mevcut sinyalleri artırarak veya artırarak WiFi ağının kapsama alanını genişletir. Bu genişletilmiş kapsama alanı içindeki tüm kablosuz cihazların internete veya benzer kablosuz ağlara bağlanmasını sağlar. Vericiden zayıf bir Wi-Fi çekerek çalışan benzersiz bir çözümdür. Ardından, iletimi ihtiyaç duyulduğunda daha fazla alana yayınlamadan önce yükseltir. WiFi sinyal güçlendirici, mevcut Wi-Fi ağınızı bir binanın içinde birden fazla katlara, bir evin tüm köşelerine ve hatta bahçenize, iş yerinize, evinize kadar verimli bir şekilde genişletmenize yardımcı olur.

Wi-Fi Booster Nasıl Çalışıyor?

Evde ya da işyerinizde kullanım için en ideal Wi-Fi güçlendirici satın almak için ilk önce nasıl çalıştığını biliyorum. Temel olarak, bir yönlendirici veya erişim noktası ile wi-fi açık olan bir dizüstü bilgisayar veya cep telefonu gibi kablosuz cihazınız arasında bir bağlantı kurduktan sonra bir güçlendirici çalışmaya başlar. Örneğin, ayrılan veri paketinizde çok fazla veri kullanmadan cep telefonunuzdaki web bağlantısını kullanmak için, erişim noktasını veya yönlendiriciyi açmak akıllıca olacaktır. İletim derhal yönlendirici tarafından gönderilir. Cihazınız bir köşede bir tablet gibi erişmezse, bir kablosuz güçlendirici böyle bir durumda yardımcı olacaktır.

Wi-Fi Sinyal Güçlendirici

İletim güçlendirici tarafından yakalanır ve wi-fi özelliği açıkken cep telefonunuza geri gönderilir veya itilir. Kablosuz, yönlendirici iletimi almadan önce bilgiyi güçlendirir. Yöneltici bilgileri kabul ettikten sonra, web sunucularına iletir. Bunu tamamladıktan sonra süreç bir kez daha başlar.

Sürecin hızlılığı aslında yönlendiriciye ve seçtiğiniz Wi-Fi güçlendiricisinin türüne ve her yükselticinin standardına bağlıdır. Örneğin, çoğu Wi-Fi yayın güçlendiricisinin ortak standardı bir Kablosuz N’dir (802.11n). Bu, maksimum 300 Mbps ağ bant genişliğini destekler. Standart, kendiliğinden mükemmel bir hız ve aralık sunar ve ayrıca kapsama alanında çok parazite dayanıklıdır.

Diğer kablosuz standartlar mevcuttur, 802.11ac bir Wi-Fi güçlendiricisinin 5 GHz ve 2,4 GHz bantlarını desteklemesine izin veren en yeni nesil standartlardan biriydi. Ayrıca 2,4 GHz bant için 450 Mbps bant genişliği ve 5 GHz bant için 1300 Mbps bant genişliği sağlar. Tabii ki 802.11ac ve 802.11n standartları, bant genişliklerini düşürme sürecinde engellenebilir. Aynı zamanda, internet sağlayıcısı da hızı sınırlayabilir ve böylece standartların en üst potansiyellerine ulaşmasını önler.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı