Teknoloji

Wordpress ‘’Site Teknik Zorluklarla Karşılaşıyor’’ Hatası ve Çözümü

Wordpress ‘’Site Teknik Zorluklarla Karşılaşıyor’’ Hatası ve Çözümü

Wordpress’in yeni çıkardığı sürümlerle birlikte birçok kişinin karşısına ‘’Site teknik zorluklarla karşılaşıyor’’ hatası çıkıyor. Peki bu hata neden karşımıza çıkıyor? Bu hatanın çözümü nedir? Tüm bu detayları, siz değerli Tekno10 takipçileri için paylaşıyoruz.

Site Teknik Zorluklarla Karşılaşıyor Hatası Nedir?

Yukarıda da dediğimiz gibi yeni Wordpress sürümlerinde karşımıza çıkan hatalardan biridir. Bu hatanın belli bir nedeni yoktur. Bazen Wordpress temalarından bazen eklentilerden bazen de farklı bir sebepten dolayı karşımıza çıkabiliyor.

‘’Site teknik zorluklarla karşılaşıyor’’ hatasına aslında çok yabancı değiliz. Wordpress’in önceki sürümlerinde yine aynı sebeplerden bu hatayla karşılaşabiliyorduk. Fakat bu yazı yerine karşımıza boş beyaz bir ekran çıkıyor. Wordpress 5.2 güncellemesi ile birlikte boş beyaz sayfa yerine artık ‘’Site teknik zorluklarla karşılaşıyor’’ hatası karşımıza çıkıyor.

Wordpress ‘’Site Teknik Zorluklarla Karşılaşıyor’’ Hatası ve Çözümü

Site Teknik Zorluklarla Karşılaşıyor Hatasının Nedenleri

Wordpress 5.2 güncellemesinin ardından birçok Wordpress tabanlı web site sahiplerinin karşısına çıkan ‘’Site teknik zorluklarla karşılaşıyor’’ hatasının nedenleri;

  • Web sitenizde kullandığınız ‘’warez’’ tema ya da eklentiler,
  • Wordpress sürümünüz ile PHP sürümünüzün uyumsuz olması,
  • Kullandığınız PHP sürümünde kullanmanız gereken PHP eklentilerinin kullanılmaması,
  • Wordpress dosya ya da dosyalarınızın hasar alması,
  • Uyumsuz Wordpress eklentileri…

Site Teknik Zorluklarla Karşılaşıyor Hatasının Çözümü

‘’Site teknik zorluklarla karşılaşıyor’’ hatası eklentiden kaynaklı ise;

/wp-content/plugins klasörüne giriş yapın. Burada kullandığınız tüm Wordpress eklentileri karşınıza çıkacaktır. Tek tek eklenti klasör isminin sonuna ‘’OFF’’ koyun. Böylece hatanın hangi eklentiden kaynaklandığını bulabilirsiniz.

Aynı işlemi /wp-content/themes klasör isminin sonuna koyarak da yapabilirsiniz. Aslında ilk bu yöntemi denemeniz daha sağlıklı olacaktır. Eğer klasör isminin sonuna ‘’OFF’’ koyduktan sonra siteniz açılıyorsa, o zaman tek tek eklentileri bu şekilde kontrol edebilirsiniz. Sorunlu eklentiyi sildikten sonra hata mesajından kurtulacaksınız.

Wordpress ‘’Site Teknik Zorluklarla Karşılaşıyor’’ Hatası ve Çözümü

‘’Site teknik zorluklarla karşılaşıyor’’ hatası tema kaynaklı ise;

/wp-content/themes klasör isminin sonuna ‘’OFF’’ koyun. Eğer web siteniz açılıyorsa, sorun Wordpress temanızdan kaynaklanıyordur.

Eğer birden fazla tema kullanıyorsanız /wp-content/themes klasörüne girip, burada bulunan tema klasör isimlerinin sonuna yine aynı şekilde ‘’OFF’’ koyarak, hangi temadan kaynaklandığını tespit edebilirsiniz.

Bu hata kodu tema kaynaklı ise veritabanı üzerinden tema değişimi işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için PHPmyAdmin’e giriş yapın. Ardından SQL bölümüne gelin ve aşağıdaki sorgu kodunu girin.

1

2

3

4

5

SELECT *

FROM wp_options

WHERE option_name = ‘template’

OR option_name = ‘stylesheet’

OR option_name = ‘current_theme’;

Bu sorgu dizinini çalıştırdıktan sonra karşınıza kullanmış olduğunuz Wordpress teması çıkacaktır. Buradan gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz.

‘’Site teknik zorluklarla karşılaşıyor’’ hatası hasar almış Wordpress dosyalarından kaynaklı ise;

Hasar almış Wordpress dosyalarınızdan kaynaklı bir problem var ise bunun için ilk olarak site yedeğinizi alın. Ardından ise Wordpress’i sıfırdan kurun. Yedeklerinizi aktardıktan sonra sorun çözülmüş olacaktır.

‘’Site teknik zorluklarla karşılaşıyor’’ hatası veritabanınızdan kaynaklanıyorsa, BURAYA tıklayarak yer alan yönergeleri sırası ile uygulayarak bu sorundan kurtulabilirsiniz. Fakat işleme başlamadan önce yedek almayı kesinlikle unutmayın.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı