Teknoloji

Wunderlist Uygulaması İçin Yolun Sonu Göründü

Yazılım devi Microsoft’un 2015 yılında satın aldığı Wunderlist uygulaması için yolun sonu göründü. Microsoft uygulamanın fişinin çekileceği tarihi açıkladı. 

Microsoft’un 2015 yılında satın aldığı ve daha sonrasında tamamen ücretsiz yaptığı Wunderlist uygulamasının fişinin çekileceği tarih belli oldu. Microsoft bu hamlesinin ardından sadece kendi uygulamasına yönelecek. 

Milyonlarca kişinin uzun zamandır kullandığı ve ücretsiz olmasının ardından daha çok kişiye ulaşan Wunderlist uygulaması için yolun sonu göründü. Microsoft tarafından yapılan açıklama ile birlikte artık Wunderlist’e olan desteğin sonlandırılacağını ve bunun yerine Microsoft’un kendi görev uygulaması olan To-Do uygulamasına yönelineceğini aktarıldı. 

Microsoft açıklamasında Wunderlist uygulamasına 6 Mayıs 2020 tarihine kadar destek verileceğini ancak sonrasında sunulan senkronizasyonun sonlandırılacağını belirtti. Microsoft ayrıca artık Wunderlist uygulamasına yeni kullanıcı kaydının da artık yapılamayacağını belirtti. Hali hazırda Wunderlist kullanıcıları tüm projelerini tek tıkla Microsoft To-Do uygulamasına taşıyabilecekler. 

Wunderlist uygulamasının kapatılacağı 2017 yılında da konululmuş ve Microsoft bu kararını ertelemişti. Microsoft’un kendi görev uygulaması olan Microsoft To-Do uygulamasını duyurmasının ardından bu kadar daha çok netleşmişti. Microsoft To-Do uygulamasının çıkışla birlikte artık yeni özellikler anlamında desteklenmeyen uygulama olan Wunderlist uygulaması kullanıcıları uygulamayı kullanmaya devam etmişti. 

Wunderlist Kurucusu Uygulamasını Geri Almak İstiyor

Wunderlist uygulamasının kurucusu olan ve uygulamayı daha sonrasında Microsoft’a satan Christian Reber ise uygulamanın kapatılacak olmasından dolayı büyük üzüntü duyduğunu belirterek uygulamasını yeniden satın alabileceğini belirtti. Microsoft’un uygulamayı satıp satmayacağı ise şimdilik bilinmiyor. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı