Teknoloji

XBox Uygulaması Açılmama Sorununu Nasıl Çözerim?

Xbox uygulaması açılmama sorununu nasıl çözerim?  Xbox game bar kullanımında klavye problemi yaşanıyorsa bunun ile alakalı bazı uygulamalar deneyebilirsiniz. Uygulamalardan önce mutlaka Windows en son sürüme sahip mi ve Windows güncelleştirmelerinin yapılmış olduğundan emin olmalısınız.

Oyun Oynarken Yaşanan Sorunların Nedenleri?

Oyun oynamanıza engel olacak her hangi bir sistem bu soruna yol açıyor olabilir. Gizlilik ayarlarının oyun oynamaya izin vermiş mi kontrol edin. Gizlilik ayar kontrolleri için “ gizlilik ve çevrimiçi güvenlik” ayarlarında oturumu açın.” Xbox one- Windows 10 çevrimiçi güvenlik” sekmelerini seçin. Oyun yayını için “izin verin “ ayarını kontrol edin.

Oyun oynayabilmek için internet hızınızın yüksek olması gerekiyor. Bu durumda internetin hızını test etmeniz doğru olacaktır. Oyunları yayınlayabilmek için mutlaka Xbox Live ve Mixer hesabının iyi durumda çalışması lazım. İkisinden biri çalışmaz duruma gelirse oyun yayını yapamazsınız.  Bu durumda birçok hata karşımıza çıkabilir. Windows güncellemelerini yaptınız, fakat buna rağmen hala sorun yaşıyorsanız.

Bilgisayar donanım gereksinimlerini karşılayamıyor demektir. Bunun için Windows 10’da Xbox Game Bar için donanım gereksinimlerini kontrol etmelisiniz. Yayına izin verilmeyen bir bölge içerisinde iseniz zaten yayın düğmesi soluk renkte olacaktır. Xbox uygulaması açılmama sorununu nasıl çözerim?  Diyenler için faydalı olabilecek bilgileri paylaşmaya devam ediyoruz.

Xbox Uygulama Başlamıyor Sorunu

Xbox konsolunda uygulama başlattığınızda, girişe geri dönmeden önce karşılama ekranını görüyorsunuz.  Bu durumda, uygulamayı yeniden “Başlat” seçiyoruz.

  1. Uygulama giriş ekranında ise ilgili kısmı kumanda ile vurgulama yapın.
  2. Oyun kumandasında bulunan menü seçeneğine basıyoruz.
  3. Çıkış var ise seçiyoruz.
  4. Uygulama kapandığında, oyunlarım ve uygulamalarım sekmesinden yeniden “Başlat” seçin

Uygulama hala başlamadıysa bir sonraki adımı deneyeceğiz. Xbox One konsolunuzu yeniden başlatmayı seçin.

  1. Güç merkezini aktif etmek için Xbox one kumandasının orta kısmındaki Xbox düğmesine basarak, konsolu yeniden başlatıyorsunuz. Uygulamayı başlatmayı yeniden deniyorsunuz.
  2. Uygulamayı kaldırıp tekrar yükleme yapın.

Sorun tüm bunlara rağmen çözülmemiş ise; giriş ekranından, oyunlarım ve uygulamalarım seçeneğini işaretleyip, kaldırmak istediğimiz içeriği işaretliyoruz. Oyun kumandasındaki mende yer alan kaldır seçeneği ile işlemi tamamlamış oluyoruz. Xbox uygulaması açılmama sorununu nasıl çözerim? İle alakalı umarım faydalı bilgiler edinmişsinizdir.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı