Teknoloji

Xenforo Kurulumu

Xenforo kurulumu basit ve keyifli bir işlemdir. Dosyaları upload edip, izinlerin ayarlanması yeterli olacaktır. Fakat sunucunuzun bu scripti kullanmayı destekleyip desteklemediğine önceden bakmanız lazım.

Sistem Gereksinimleri

Xenforo ticari bir gelir kaygısı ile piyasaya sürülmüş bir scripttir. Bu sebepten satın almadan önce sahip olduğunuz sunucunun bu sistem gereksinimlerini karşılayıp karşılamadığını kontrol etmeniz gerekmektedir.

  1. Xenforo Requirements dosyasını indirin
  2. Ftp ile sitenize gönderin, zipten çıkartın
  3. siteniz.com/xenforo_requirements.php adresine gidin
  4. Hata alırsanız host yetkiliniz ile iletişime geçiniz.

Xenfoto müşteri panelinden site için gerekli dosyaları indirebilirsiniz. Xenforo adında indirdiğiniz zip dosyasını ftp ile sitenize upload edeceksiniz. Bu yüzden sunucu ile bağlantı kurabilmek için ftp kullanmanız gerekir.

 

Gönderdiğiniz dosyayı zipten çıkartın ve izin ayarları aşamasına geçin. Dosya yüklemesinin tamamlanmasının ardından CHMOD izinlerini güncellemeniz gerekir. İnternal_data ve data klasörlerine sağ tıklayıp izin kodunu 0777 olarak güncelleyin.

Kurulum Aşaması

Dosyaların sunucuya gönderilmesi ve izinlerin verilmesi ardından tarayıcınız da xenforo dizinine gidin. http://site.com/forum/install adresi kurulumu başlatacaktır.

Ekranda ki yönergeleri izleyerek kurulum tamamlayın. Veri tabanı hakkında istenilen bilgileri doldurun.

Kurulumun tamamlanması ile Xenforo tarafından oluşturulan config.php dosyasını indirin.

Dosyayı /library klasörü içerisine atın.  Bu işlemleirn tamamlanmasının ardından kontrol paneline yönlendirileceksiniz. Oluşturduğunuz giriş bilgileri ile giriş yapıp, sitenizi kişiselleştirmeye başlayabilirsiniz.

Nasıl Kontrol Edilir

Yüklemenin tamamlanması ve kontrol paneline giriş yapılmasının ardından dosya kontrolü yapmalısınız. Xenforo yönetici panelinde bulunan araçlar sekmesine girin. Sol tarafta bulunan Dosya Kontrolü sekmesine tıklayın. Bu tool çalıştığında dosyalarınızı kontrol edecek ve herhangi bir sorunda size hata kodu gösterecektir. Bir sorun yoksa aktif olarak sitenizi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı