Teknoloji

Xenforo Logo Değiştirme

Xenforo 2011 yılında hayatımıza giren php tabanlı bir forum scriptidir. Oldukça kullanışlı ve seo dostudur. Aynı zamanda diğer forum scriptlerine kıyasla oldukça hızlı çalışan bir alt yapısı bulunmaktadır. Bu sebepten Xenforo kısa zamanda popüler bir script haline gelmiştir. Ticari bir amaç ile yazılmıştır, XF2 şuanda yaygın kullanılan kararlı sürümüdür. İnsanlar genellikle forumlar açarak yardımlaşma, destek ve fikir alışverişi yapacakları platformlar oluşturur.

Xenforo Neden Ücretli

Bu temaları kullanmak için lisans satın almak oldukça önemlidir. Çünkü alt yapısında bu script ticari bir amaç ile yazılmıştır. Php ile kodlanan bu script Vbulletin alternatifi olarak görülmektedir. Yapım aşamasında kullanılan Zend framework kütüphanesi yüksek performans gösteren bir kütüphanedir. Aynı zamanda içerisinde barındırdığı css javascript ve ajax teknolojileri ile gerçek bir seo dostudur.

Xenforo Pahalı Mı

Xenforo ücretli bir yazılım olarak karşımıza çıkıyor fakat bu kalite de piyasa da bulunan bir çok ücretli yazılımdan daha uygun fiyatlı olarak satışı yapılmaktadır. Aynı zamanda içerisinde barındırdığı Türkçe dil desteği ile kullanıcılara kullanım kolaylığı sağlıyor.

Güncellemeler Devam Ediyor

Yayınladığı ilk günden itibaren her geçen gün güncellenen ve yeni özellikleri beraberinde getiren Xenfoto yeni temalar ve eklentileri ile herkesin ilgisini görmeye devam ediyor. İlgi ve güncellemelerin bu kadar yoğun olmasının sonucunda kullanıcı sayısı her geçen gün artıyor. Vbullettin tabanlı forum sitelerinin çok yoğun olmasından dolayı, büyük forum siteleri veya yeni forumlar Xenforo olarak piyasa ki yerlerini alıyor. Dez vantaj olarak Xenforo uyumlu tema yapımının zor olmasından dolayı çok fazla tema yapılmamaktadır.

Xenforo Logo Nasıl Değişir

Admin Kontrol paneline Giriş Yapın > SOL Menülerden : Görünüm ve Diller > Tema Özellikleri > Temel Seçenekler‘e Giriş yaparak logonuzu değiştirebilirsiniz.  Logonuzun kaliteli bir çözünürlüğe sahip olması ve doğru ölçülerde olması temada patlama yapmaması için uygulamanız gereken bir yöntemdir.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı