Teknoloji

Xiaomi Mi 10 Youth İçin Samsung Ekranı Planlanıyor!

Xiaomi tarafından bir süredir yeni bir akıllı telefon serisi üzerinde çalışmalar devam ediyor. Mi 10 serisinin altında çıkarılacak yeni bir seri olan Mi 10 Youth serisi için daha önce yapılmamış farklı bir çalışmanın yapılması planlanıyor. Yeni akıllı telefon serisi üzerinde çalışmalar devam ederken sertifika işlemlerinden de geçtiği öğrenildi. Bu süreçte TENAA sertifikasını aldığı öğrenildi. Tanıtımı için geri sayım başladı. Bugün içerisinde resmen tanıtılması bekleniyor.  

Henüz lansmanı gerçekleştirilmeyen telefon modeli için şirket tarafından bazı çalışmalar devam ediyor. Bu süreçte telefonun özellikleri hakkında da bilgiler gelmeye başladı.

Super AMOLED Ekranı Kullanılacak

Çin’in en büyük akıllı telefon üreticilerinden birisi olan şirket tarafından Weibo platformu üzerinde bazı görüntüler yayınlanmaya başladı. Bu süreç içerisinde ekranı büyük ölçüde dikkat çekti. Yakında piyasaya sürülmesi beklenen Mi 10 Youth telefonunda  Samsung tarafından gerçekleştirilen Super AMOLED panel ekranının kullanılması ise en çok dikkat çeken ayrıntılardan birisi oldu.

Telefonun görüntü kalitesi üzerinde de birtakım düzenlemeler yapması bekleniyor. Özellikle elmas kalitesi sunmak istediği belirlendi. Ekranın pikseli üzerinde bu konuda yeni çalışmalar planlanıyor. Ekranda aynı zamanda 1.1 oranında bir DeltaE olması bekleniyor. Bu özellik iki renk arasındaki görsellik algısındaki değişikliğin ölçülmesi açısından oldukça önemli bir çalışma gibi görünüyor. Ekranın yüksek kontrast özelliğine sahip olması da bir diğer özellik olarak açıklandı.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı