Teknoloji

Xiaomi Mi A3 Modeli Bu Sefer Sorunsuz Android 10 Güncellemesi İle Geliyor

 Xiaomi Mi A3 sahipleri tarafından son zamanlarda bazı sorunlar yaşanıyordu. Bu sorunların ardından Android 10 güncellemesi iki defa yenilenmiş ve telefon modelleri için sunulmuştu. Bu süreç içerisinde telefonların kullanılamaz hale geldiği öğrenildi. Yapılan yeni güncellemeler sonrasında da telefonlarda bulunan pek çok özelliğin kullanılamadığı açıklandı.

Xiaomi şirketi tarafından bu süreç içerisinde sorunlu güncellemelerin tartışmalar sonrasında geri çekildiği ifade edildi. Sonunda yeni bir güncellemenin üzerinde daha çalışıldığı ifade edilmişti.

Yeni Güncelleme Adımı Atıldı

Xiaomi tarafından güncellemelerin geri çekilmesi üzerine nasıl bir adım atılacağı merak konusu olmuştu. Bu süreçte güncellemeyi yenileyerek yeniden kullanıcılara sunulduğu belirlendi. Android 10 güncellemesi bu sayede tüketicilere yeniden sunulduğu ifade edildi. Son güncellemenin boyutu ise 32 MB boyutunda olarak belirlendi.

Bu güncellemenin ardından kullanıma sunulduğu açıklandı. İlk olarak Avrupa’da kullanıma sunuldu. Avrupa için hazırlanan cihazlarda satışa sunulduğu belirlendi. Türkiye’de bulunan cihazlar konusunda tartışmalar gündeme gelmişti. Geniş çaplı olarak satışa sunulduğu belirlenmişti. Bu durumda yakın zamanda güncellemenin gelmesi bekleniyor. Denenmeye başlayan güncelleme bu sefer kullanıcılar arasında tartışmalara neden olmadı. Bu kullanıcıları memnun ettiği ve yeniden üzmeyeceği anlamına geliyor.

Xiaomi bu süreçte yaşanan güncelleme sorununu attığı son adımın ardından tamamen çözmüş gibi görünüyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı