Teknoloji

Xiaomi, OPPO ve Vivo’dan AirDrop Alternatifi

Çin’in önemli akıllı telefon üreticileri Xiaomi, OPPO ve Vivo yeni bir AirDrop alternatifi geliştirmek için bir araya geldiklerini açıklamıştı. Yeni alternatifin sadece Çin ile sınırlı olmayacağı açıklandı. 

Apple’ın iOS ve macOS işletim sistemlerinde bulunan dosya paylaşım servisi AirDrop kullanıcıların basit, hızlı ve zahmetsiz bir şekilde dosya paylaşmasını sağlıyor. Xiaomi, OPPO ve Vivo’nun birlikte geliştirmeye başladığı AirDrop alternatifi yeni sistem hakkında ilk bilgiler ortaya çıkmaya başladı. Uzun süredir üzerinde çalışılan yeni sistem, “Peer – to – Peer Transmission Alliance” isimli yeni sistem Android temelli arayüzler olan MIUI, ColorOS ve FuntouchOS” arayüzlerine entegre edilecek. Bluetooth LE kullanarak eşleme ve Wi-Fi F2P üzerinde şekillenecek olan yeni paylaşım sistemi ile birlikte internet bağlantısı olmadan saniyede 20 MB veri aktarabilecek. Kısa bir süre içerisinde Android sistemli diğer cihazlarda da kullanılabilecek olan bu yeni sistemin sadece Çin pazarında kalmayacağı açıklandı. 

AirDrop Neler Sunuyor ? 

Apple’ın 2011 yılından itibaren kullanıma sunduğu AirDrop servisi ile birlikte kullanıcılar, kablosuz olarak dosya aktarımı yapabiliyor. Bu sistem ile birlikte kullanıcılar paylaşmak istedikleri dosyaları iOS sisteminden macOS sistemine ya da macOS sisteminden iOS sistemine hızlı ve kolay bir şekilde paylaşabiliyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı