Teknoloji

Xiaomi Poco F2 İsim Hakkını Aldı

Xiaomi’nin giriş seviye akıllı telefonlarını üreten alt markası Pocophone ilk modelin ardından sessizliğe bürünmüştü. Xiaomi uzun zamanın ardından Poco F2 isim hakkını aldı. 

Xiaomi’nin uygun fiyatlı akıllı telefon markası olan Pocophone ilk modelin ardından yeni herhangi bir akıllı telefon duyurusu yapmamıştı. Uzun süren sessizliğin üzerine Xiaomi Poco F2 ismini tescilledi. 

Xiaomi’nin uygun fiyat etiketiyle üst seviye performans sunmayı amaçladığı ve bu doğrultuda kurduğu Pocophone’un ilk akıllı telefonu kullanıcılar tarafından çok beğenilmişti. Pocophone F1 ismini taşıyan bu akıllı telefon kullanıcıların uzun süre boyunca konuştuğu akıllı telefonların başında gelmişti. F1 modeli her ne kadar başarılı bir model olsa da Xiaomi bugüne kadar yeni Pocophone modeli için herhangi bir hamle yapmadı. Yaşanan yeni gelişme ile birlikte Pocophone F2 geliyor mu sorusunu akıllara getirdi. 

2018 yılının Ağustos ayında duyurulan Pocophone F1 modelinin ardında günümüze kadar Pocophone markasından herhangi yeni bir akıllı telefon duyurulmadı. Xiaomi’nin Pocophone F2 ismini tescil etmesiyle birlikte modelin çıkacağına dair umutlar yeşerdi. Xiaomi’nin anavatanı Çin’de yaptığı bu tescil işleminin bir benzeri Pocophone F1 modelinde de yaşanmıştı. Xiaomi Ağustos 2018’de duyurduğu Pocophone F1 modeli için Haziran 2018 tarihinde Pocophone F1 ismini tescil ettirmişti. 

Poco F2 Modeli Kısa Sürede Tanıtılabilir

Xiaomi’nin Poco F1 modeli ülkemize geç gelse de ülkemizde satışa sunulan Xiaomi modellerinden birisiydi. Uygun fiyata sahip bir akıllı telefon olan Poco F1 modelinin üst seviye işlemcisine sahip olduğu düşünüldüğünde Poco F2 modelinin de ülkemizde başarı yakalayabileceğini söylemek yanlış olmaz. Xiaomi’nin ilk 2020 planı yeni amiral gemi modelleri olan Xiaomi Mi 10 ve Xiaomi Mi 10 Pro modellerini tanıtmak olsa da Poco F2 modelinin Şubat ya da Mart ayında Hindistan’da satışa sunulması bekleniyor. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı