Teknoloji

Xiaomi Tasarımıyla Ekrana Gömülü Kamera Patentine Ulaştı

Akıllı telefonlar son yıllarda bir lüksten daha çok ihtiyaç halini aldı. Kullanım alanlarının genişlemesi ile birlikte teknoloji şirketleri her yeni modelde bir öncekinin üzerine yenilerini ekleyerek ilerlemeye başladılar. Ekran tasarımlarında telefonların büyük bir farklılık içerisine girdikleri tespit edildi. Yüksek ekran ve kasa oranına sahip olan akıllı telefonlar daha çok tercih edilmeye başladı. Bunun üzerine yaptığı tasarımlarla dikkat çeken Xiaomi ekrana gömülü kamera patentini almayı başardı.  

Patent başvurusu ilk olarak geçtiğimiz yıl yapılmıştı. Şirket tarafından yapılan patent başvurusunun kabul edilmesinin hemen ardından tescillendiği açıklandı.

Yeni Patent Geleceğe Işık Tutacak

Yüksek ekran ve kasa oranına sahip olan telefonlar kullanıcıların deneyimlerini de geliştirmelerine yardımcı oluyor. Bu süreç içerisinde engel olarak görülen faktör ise kamera olarak belirlenmişti. Bu tasarım açılabilir kamera olgusunu tamamen yok etmişti. Bazı kullanıcılar ise bu mekanizmanın güvenli olmadığını düşünerek daha hızlı bir şekilde bozulmasından endişe duyuyorlar.

Delikli ekran tasarımı ise ön kameranın küçülmesine neden oluyor. Bu durumda teknoloji üreticileri bu iki tasarımın tam ortasını bularak her kullanıcıyı aynı oranda memnun etmek istiyorlar. Bu ise ön tarafta görünmediği gibi herhangi bir mekanizmaya sahip olmayan cihaz anlamına geliyor. Böyle bir cihazın tüm piyasaya kısa sürede yön vermesi bekleniyor.

Xiaomi ise bu süreçte tamamen ekrana gömülü kamera deneyimi üzerinde çalışmaya başladı. Ancak bu kameraların kullanıcılara ulaşmadan önce bazı engellerin ortadan kaldırılması ve tamamen sorunsuz hale getirilmesi amaçlanıyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı